KGP zleca dostawy 30 tys. ręcznych miotaczy pieprzu

6 maja 2020, 08:53
gaz pieprzowy fot swietokrzyska policja
Fot. Świętokrzyska Policja

Dostawa ręcznych miotaczy pieprzu w ramach umowy ramowej to nowy przetarg, rozpisany przez Komendę Główną Policji. 

Przedmiotem zamówienia jest dostawa 30 000 sztuk ręcznych miotaczy pieprzu o pojemności 75 ml w ramach umowy ramowej. Formacja wymaga, by efektywny zasięg strumienia mieszanki pieprzowej wynosił min. 2 m, a wydajność miotacza musi pozwalać na uzyskanie minimum 8 jednosekundowych użyć, bez wystąpienia spadku zasięgu wystrzeliwanej mieszanki, poniżej wartości progowej. Zgodnie z wymaganiami KGP, gwarancja wynosić musi minimum 54 miesiące licząc od daty odbioru.

Po przemyciu podrażnionych miejsc wodą działanie substancji czynnej musi ustępować po czasie nie dłuższym niż ok. 2,5 h. 

Wiadomo również, że na zewnętrznej powierzchni każdego miotacza musi być umieszczony napis „POLICJA” oraz „NATURALNY ŚRODEK OBEZWŁADNIAJĄCY”. 

Ręczny miotacz pieprzu jest środkiem przymusu bezpośredniego stosowanym przez funkcjonariuszy Policji w przypadkach określonych w przepisach prawa, szczególnie w sytuacji konieczności wyegzekwowania zachowania zgodnego z prawem lub obezwładnienia niebezpiecznej osoby, w tym także znajdującej się pod wpływem alkoholu, narkotyków lub innych, podobnie działających środków.

fragment Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia

Ile policja zamierza wydać na realizację zamówienia dowiemy się podczas otwarcia ofert, ale na pewno będzie to powyżej 139 000 euro. Czas obowiązywania umowy ramowej wskazano na do 17 grudnia 2021 roku. A termin realizacji zamówień udzielanych na podstawie umów wykonawczych dla wszystkich zamówień realizowanych w 2020 roku do dnia 18 grudnia 2020 r., dla wszystkich zamówień realizowanych w 2021 roku - do dnia 17 grudnia 2021 r.

Jak informuje KGP, kryterium oceny ofert w umowie ramowej stanowi w 100-proc. cena, ale podczas oceny w umowie wykonawczej będzie to już: 85 proc. ceny i 15 proc. okresu gwarancji. Komenda szacuje, że umowę ramową podpisze z maksymalnie dwoma podmiotami. Na oferty czeka do 5 czerwca br., do godz. 10:00.

W zakończonym w 2019 roku postępowaniu, także dotyczącym m.in. ręcznych miotaczy pieprzu oraz samej mieszanki pieprzowej dla polskiej policji, zwycięzcami okazały się firmy Works 11 oraz Holsters HPE Polska Grzegorz Szymański. Chodziło wtedy o podzielony na trzy części przetarg, który obejmował pozyskanie ręcznych miotaczy pieprzu o pojemności 75 ml i o pojemności 1000 ml oraz samej, wspomnianej już mieszanki. 

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 16
Aga
czwartek, 21 maja 2020, 07:24

Na swoich Chlebodawców? To kpina by takie rzeczy się działy.. Bandytami się zajmijcie A nie obywatelami co walczą o lepsze jutro dla siebie dla dzieci wnuków SZYBKO POLICJA ZAPIMNIAŁA SWÓJ STRAJK O PODWYŻKI OJ BARDZO SZYBKO.. I kto was wspierał? OBYWATELE ‼️‼️ To teraz nie zapominajcie o nich STANCIE Z NIMI PRZY BOKU PRZY KAZDYM PROTEŚCIE ‼️

Aleksandra
wtorek, 19 maja 2020, 13:35

BOJKOT PRZEDSIĘBIORSTWA, KTÓRE TO DOSTARCZY!!! Przedsiębiorca dopuści do tego, aby gazowano jego kolegów i koleżanki, którzy walczą również o jego prawa i własność? Nie dopuścić do tego!

Ja.
poniedziałek, 18 maja 2020, 14:05

Ciekawe co policjanci zrobią, jak im dzieci zaczipują, oraz żony.... wtedy już będzie za późno.

Anna
wtorek, 19 maja 2020, 12:38

Im dzieci i żon nie zaczipują ,ja sie zastanawiam jak sie czują policjanci o ile sie czują że nikt nie bedzie z tymi dziecmi utrzymywał kontaktów.Biedne dzieci

Obywatel
wtorek, 12 maja 2020, 11:25

Będziecie tym psikać po sejmie? bo taką mam nadzieję... Brońcie prawa a nie prawa i sprawiedliwość -,- "średniowiecze"

Patriota
poniedziałek, 11 maja 2020, 16:13

Gdzie ci ludzie mają honor ? Gdyby mieli zsolidaryzowali by się z obywatelami Polski Wstyd i hańba Nie powinni mieć prawa nazywać się Polakami

Tweets InfoSecurity24