KGP: wyzdrowiało 107 ze 172 zakażonych policjantów

16 maja 2020, 15:10
policja, fot. śląska policja
Fot. Twitter Śląska Policja

Od początku działań zwalczających pandemię 172 policjantów zostało zakażonych koronawirusem; już 107 wyzdrowiało - podał w sobotę rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka. Ponad 2700 funkcjonariuszy objęto dotąd kwarantanną, a pozostaje w niej obecnie 165.

"Cieszy fakt, że coraz więcej policjantów zdrowieje, a jednocześnie nie odnotowujemy nowych zachorowań" - podkreślił rzecznik KGP.

Ponowił przy tym apel, aby nie oszukiwać policjantów oraz aby wzajemnie dbać o zdrowie wszystkich. "To dzięki działaniom policjantów mniej pacjentów mają lekarze, ratownicy czy pielęgniarki" - dodał insp. Ciarka.

Rzecznik KGP poinformował też, że ponad 5 milionów 900 tysięcy kontroli kwarantanny przeprowadzili polscy mundurowi od początku epidemii. Jak powiedział Ciarka, tylko ostatniej doby policjanci dokonali ponad 82 tysięcy sprawdzeń, stwierdzając ok. 360 naruszeń. Policjanci ostatniej doby skontrowali też 3,5 tysięcy pojazdów komunikacji zbiorowej. Po ponad 218 tysiącach takich kontrolach rzecznik KGP niezmiennie podkreśla, że kierowcom miejskich autobusów i motorniczym należy się pochwała za skuteczne egzekwowanie przepisów.

Codziennie nadal angażujemy do działań prewencyjnych, aby zapewnić bezpieczeństwo, porządek publiczny i powstrzymać zarażenia między osobami, ok. 21-23 tys. funkcjonariuszy - głównie policjantów wspieranych przez funkcjonariuszy Straży Miejskich oraz żołnierzy, głównie z Żandarmerii Wojskowej i WOT. Tym służbom dziękujemy za wsparcie i pomoc.

insp. Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy komendanta głównego policji

Policjanci w czasie swoich działań m.in. apelują o stosowanie się do obowiązujących ograniczeń, zwracają uwagę na odstępy między osobami, a także przypominają o obowiązku zakrywania ust i nosa, rozdając czasem maseczki. Według rzecznika KGP mieszkańcy generalnie pamiętają o zakrywaniu twarzy. "Nie ma już chyba osób, które o tym obowiązku nie wiedziałyby, dlatego tym bardziej musimy przestrzegać dla naszego wspólnego dobra tych zasad" - dodał.

Komenda Główna ocenia, że na ulicach jest generalnie spokojnie. "Polacy w zdecydowanej większości stosują się do obowiązujących ograniczeń, odpowiedzialnie i na ogół zdyscyplinowanie podchodzimy do zasad zdrowego życia w obecnej chwili. Dzięki temu krzywa przyrostu zachorowań nie jest tak duża" - stwierdził insp. Ciarka.

PAP - mini

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 7
Maciek
wtorek, 19 maja 2020, 16:12

Z tymi wypowiedziami KGP jest jak z listą radiowej trójki...

Jerzy
poniedziałek, 18 maja 2020, 16:34

Tak naprawdę to chwali się i faworyzuje przeważnie służbę zdrowia, owszem są narażeni w pierwszej linii, ale tez w pierwszej linii dostana niezbędna pomoc, a co z Policją i innymi służbami co są tez praktycznie najbardziej narażeni? . . ..........a nic, bo maja wszyscy maja nas w d.. pie , a do tego jeszcze by nas zgnoili, że jesteśmy ,,zarazicielami,, pierwszego stopnia, jak niekiedy robią to z ratownikami czy pielęgniarkami.

Onuca
poniedziałek, 18 maja 2020, 19:28

Oni najbardziej...a ty co? Szpec...pierwszym zarażonym nie był policjant

Patriota
poniedziałek, 18 maja 2020, 15:38

Wszystko super, ale u nas policjant na kwarantannie dostał zawał, i był zakażony, miał wszystkie objawy i co i nic, o tym się nie mówi jakie są powikłania. Poza tym teraz jest czas, aby w końcu świat podał chińczyków do trybunału, z świadome narażenie, miliardów ludzie na śmierć, czyste biologiczne ludobójstwo. Ile samobójstw i tragedi z tym związanych to tylko, służba zdrowia, strażacy, wojsko i inne służby dobrze wiedzą, bo muszą przy tym narażać swoje życie i swoich rodzin.

Onuca
poniedziałek, 18 maja 2020, 11:27

Szkoda,że nie było KiA

Emeryt
poniedziałek, 18 maja 2020, 11:16

Może zwiazki im odszkodowania wywalczo

Tweets InfoSecurity24