Zieliński: "Dramatyczne" niedofinansowanie BOR

8 marca 2017, 18:06
BOR
InfoSecurity24
InfoSecurity24

Wiceminister spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński poinformował w Sejmie o "dramatycznym niedofinansowaniu" BOR oraz braku działań w celu poprawy tej sytuacji w latach 2008-2015. Przedstawione wnioski są wynikiem audytu przeprowadzonego przez rząd PiS.

Posłowie komisji administracji i spraw wewnętrznych oraz komisji obrony narodowej wysłuchali informacji szefów MSWiA i MON oraz szefów podległych im służb odpowiedzialnych za ochronę najważniejszych osób w państwie; chodzi o sytuacji w Biurze Ochrony Rządu i oddziale specjalnym Żandarmerii Wojskowej. W ostatnich tygodniach doszło do dwóch incydentów drogowych z udziałem funkcjonariuszy tych formacji i ochranianych przez nich polityków.

"Mieliśmy do czynienia z dramatycznym niedofinansowaniem BOR przez kolejne lata, brakiem i koncepcji i możliwości modernizacji istniejącej struktury BOR (...), a także modelu przebiegu służby" – powiedział wiceminister Zieliński powołując się na wyniki audytu. Jak mówił, struktura biura była "niewydolna", a BOR nie realizowało swoich zadań związanych z ochroną polskich przedstawicielstw dyplomatycznych i placówek konsularnych.

Wiceminister podkreślił, że od 2008 r. BOR nie dysponowało wystarczającymi środkami finansowymi, które pozwoliłyby w sposób "pełny, planowy" na realizację zadań. Jego zdaniem BOR nie miało także odpowiedniej liczby ludzi. 

Z powodu niedostatecznej obsady etatowej oraz braku jednolitego systemu obliczania nadgodzin, liczba nadgodzin wynikająca z braków kadrowych wypracowanych przez funkcjonariuszy przekraczała 360 tys. godzin na koniec grudnia 2015 r. W samym 2015 r. funkcjonariusze wypracowali 253 tys. nadgodzin

sekretarz stanu w MSWiA Jarosław Zieliński

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 5
Marek1
środa, 8 marca 2017, 22:51

Klasyka - rządząca formacja po serii kompromitujących wpadek stwierdziła po ... 18 -m-cach rządów , że ... poprzednia ekipa zepsuła BOR ;))))). I żeby było jasne - babole jakie popełniła poprzednia ekipa wcale NIE były mniejsze. Ps. Panie Zieliński, NIE wiem jakim pan jest/był polonistą w szkole, ale do roli v-ce ministra MSW pasuje pan jak ... prosię pod siodło(nie obrażając prosiaka).

Bren
czwartek, 9 marca 2017, 11:59

To są jakieś kosmiczne bzdury!!! Ile jeszcze podatnik ma dopłacać do rajdów np. Macierewicza????

CB
środa, 8 marca 2017, 22:00

Wiedziałem, iż prędzej czy później okaże się, że to wina Tuska...

deMONter
środa, 8 marca 2017, 21:34

LoL "dramatycznie niedofinansowanie BOR"?...Hm, no fakt kasa przelatuje przez łapy jak woda - ile już milionów złotych jest na złomowiskach przez ostatnich kilka miesięcy dobrej zmiany?

X
czwartek, 9 marca 2017, 00:20

a teraz (czyli od prawie 1,5 roku) jest już wszystko OK, czego dowodem są choćby "niezawinione" stłuczki Antoniego i Beaty...

Tweets InfoSecurity24