Insp. Mariusz Ciarka: Black Hawki służą bezpieczeństwu wszystkich Polaków [InfoSecurity24 TV]

30 listopada 2018, 15:46

„Pół roku temu, kiedy komendant podpisywał umowę na te śmigłowce powiedział między innymi, że ma nadzieję, że ta dobra współpraca dopiero zacznie się rozwijać i że kupimy jeszcze kolejne maszyny. Rzeczywiście w budżecie Policji, znaleziono pieniądze na odnowienie floty lotniczej Polskiej Policji, i niedawno podpisywaliśmy umowę na zakup trzeciego śmigłowca. I tutaj również Komendant Główny Policji powiedział, że nie wykluczamy tego że kupimy kolejne śmigłowce, ale to oczywiście przyszłość” – powiedział w rozmowie z InfoSecurity24.pl insp. Mariusz Ciarka, Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Policji.

Nie jest to typowy śmigłowiec jak te przygotowywane dla wojska, ja mogę zdradzić jeden ze szczegółów warunków specyfikacji, którym jest dodatkowy zbiornik na paliwo, wewnętrznie zamontowany, aby piloci nie martwili się, że nie dolecą, że zabraknie paliwa.

insp. Mariusz Ciarka, Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Policji 

Na chwilę obecną te śmigłowce stacjonować będą w Warszawie, tak żeby być do dyspozycji na terenie całego kraju. Biuro Operacji Antyterrorystycznych, w którego dyspozycji znajdowały się będą te śmigłowce, będzie mogło przemieszczać się, jeżeli zajdzie taka konieczność, w każdą część Polski.

insp. Mariusz Ciarka, Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Policji

DM 

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 8
dozór?
piątek, 30 listopada 2018, 22:45

Tzn. policja dalej bez śmigłowców spełniających rolę latającego radiowozu? No chyba, że Black Hawk`ami będą patrolować?. Szkoda, że nie Chinookami. Widać, że o zakupie decydował ktoś kto mentalnie postrzega policję do innych celów, jakiejś gwardii narodowej czy WOT`u, przy okazji zamawiając w Polsce nie Polską maszynę.

Warmiak
piątek, 30 listopada 2018, 19:51

Bardzo dobrze że kupują mam nadzieję że Policja całą flotę wymieni na BH. Jestem przekonany że wojsko kupi 40 sztuk uzbrojonych BH.

Dd
piątek, 30 listopada 2018, 17:09

To jeszcze kupić do kompletu 10 x H 145, i na 25 lat można zapomnieć o flocie latającej policji będzie nowocześnie i wielozadaniowo a sokoły policji po modernizacji oddać do GOPR u/TOPR u

Reklama
Tweets InfoSecurity24