Największym zagrożeniem podczas gaszenia pożarów w Szwecji była pogoda [InfoSecurity24 TV]

18 października 2018, 09:41

"Tak naprawdę, dla mnie dużym zaskoczeniem było to, że bardzo szybko Szwedzi przyjęli nasze sposoby działania. Po tym, jak zaprezentowaliśmy nasze możliwości bardzo szybko oczekiwali, żebyśmy my przedstawiali im, jakbyśmy rozwiązywali problem, który panował w danej strefie. Generalnie ta współpraca układała się rewelacyjnie" - mówił podczas Kongresu Bezpieczna Polska, w rozmowie z InfoSecurity24.pl, st. ktp. Marek Michalak, Naczelnik Wydziału ds. Operacyjno-Szkoleniowych KP PSP w Goleniowie.

Największym zagrożeniem jest oczywiście pogoda. Mieliśmy taki moment, gdy temperatury bardzo mocno podskoczyły do góry, a silny wiatr zaczął kierunkować ten pożar w różnych kierunkach. To co w telewizji było tak szeroko pokazywane, ta 7 km linia obrony, była przygotowana na nadejście frontu. Natomiast jeżeli warunku pogodowe spowodowałyby to, że ten front przesunąłby się w innym kierunku, potrzebowalibyśmy czasu żeby się przesunąć.

st. ktp. Marek Michalak, Naczelnik Wydziału ds. Operacyjno-Szkoleniowych KP PSP w Goleniowie
InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
dim
czwartek, 18 października 2018, 12:41

Fajnie, gratulacje dla załóg, serdeczne dzięki za super reprezentowanie Polski, ale wszystko to jest zwykle bardzo mało, jeśli brak jednocześnie środków lotniczych. I nie tych malutkich Pezetel (jak nazywają je Grecy), a z prawdziwego zdarzenia wyspecjalizowanych samolotów i śmigłowców pożarniczych, tankujących bardzo duże ilości wody i to w ciągu sekund, prosto z morza, czy z jeziora. A temperatury owszem, często będą już szaleć.