Funkcjonariusz SOP z zarzutami zawieszony i z postępowaniem dyscyplinarnym

25 lutego 2020, 13:32
fot. mswia
Fot. MSWiA
InfoSecurity24
InfoSecurity24

Podejrzany o przestępstwo funkcjonariusz Służby Ochrony Państwa został zawieszony w czynnościach służbowych i wszczęto wobec niego postępowanie dyscyplinarne - poinformował rzecznik SOP ppłk. Bogusław Piórkowski. Jeśli potwierdzą się zarzuty, zostanie wydalony z SOP - zapowiedział.

W poniedziałek portal tvp.info napisał, że Sąd Rejonowy w Wołominie wydał nakaz tymczasowego aresztowania na dwa miesiące funkcjonariusza SOP Kamila L., który miał wraz z innym mężczyzną ukraść samochód, a potem nie zatrzymać się do kontroli drogowej. Ppłk. SOP Bogusław Piórkowski potwierdził we wtorek, że podejrzany to funkcjonariusz SOP, jednak nie ujawnił, czym zajmował się mężczyzna w służbie ani kiedy rozpoczął pracę.

Decyzją komendanta SOP mjr. Pawła Olszewskiego, funkcjonariusz został zawieszony w czynnościach służbowych. Ponadto wszczęto wobec niego postępowanie dyscyplinarne. "Jeżeli zarzuty się potwierdzą, funkcjonariusz zostanie wydalony ze służby" - zapowiedział rzecznik SOP.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga prok. Marcin Saduś potwierdził w informacji przesłanej PAP, że w Prokuraturze Rejonowej w Wołominie jest prowadzone śledztwo, w którym podejrzanym jest mężczyzna będący funkcjonariuszem jednej ze służb oraz że wobec mężczyzny są stosowane środki zapobiegawcze. "Dalszych informacji nie udzielamy z uwagi na interes toczącego się postepowania" - dodał prok. Saduś.

O sprawie informował wcześniej także portal TVN24. Według informacji portalu do zatrzymania doszło w środę, 19 lutego. Prokurator, który ma znać sprawę, powiedział portalowi, że policjanci znaleźli dowody, wskazujące, że zatrzymany mógł działać w grupie przestępczej zajmującej się kradzieżą japońskich samochodów.

PAP - mini

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Jim
środa, 26 lutego 2020, 23:50

Ze zdjęcia na początku artykułu, autor sugeruje, że ów funkcjonariusz jest świeżym oficerem...może warto się wysilić na pasująca do tematu fotografie?

Tweets InfoSecurity24