Policja ćwiczy z komandosami z Lublińca [FOTO]

28 stycznia 2019, 13:09
Policja AT, SPAP, ćwiczenia Fot. Śląska Policja
Zdjęcie ilustracyjne, Fot. Śląska Policja

Policjanci z katowickiego Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji doskonalili swoje umiejętności taktyczne wspólnie z żołnierzami Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca – informuje Polska Policja. To kolejne tego typu szkolenie przeprowadzone wspólnie z wojskowymi.

Na terenie opuszczonego budynku, w miejscowości Poręba na terenie powiatu zawierciańskiego, antyterroryści z Katowic wspólnie z komandosami z Lublińca ćwiczyli elementy taktyki specjalnej i zgrania zespołów bojowych. Specyfika budynku pozwalała na przeprowadzenie ćwiczeń taktyki wejścia do pomieszczeń przy użyciu tarczy balistycznej, odbijania zakładników i obezwładniania osób.

Jak informuje policja, ćwiczący mieli do dyspozycji specjalistyczne narzędzia, które używane są w warunkach bojowych podczas operacji policyjnych. W trakcie szkolenia mundurowi wykorzystali więc m.in. sprzęt do wyważania i materiały pozoracji w postaci granatów błyskowych. Mogli też przećwiczyć niektóre metody działania wykorzystując system termowizji, który jest pomocny w zaciemnionych pomieszczeniach czy w porze nocnej.

Przeprowadzane cyklicznie szkolenia przygotowują policjantów pełniących służbę w katowickim SPAP do udziału w akcjach o najwyższym stopniu ryzyka. Dlatego tak ważne jest ich profesjonalne opracowanie i przeprowadzenie w warunkach zbliżonych do realnych – dodaje KGP. 

Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji w Katowicach podlega Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Katowicach. W jego strukturę wchodzą zespoły: szkoleniowo-bojowe, bojowe, wsparcia technicznego oraz minersko-pirotechnicznego. Priorytetowym zadaniem policjantów pełniących służbę w SPAP jest zwalczanie terroryzmu. Działania kontrterrorystyczne obejmują przede wszystkim zatrzymywanie niebezpiecznych osób oraz odbijanie zakładników.

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
tiruriru
wtorek, 29 stycznia 2019, 03:48

Policja i specjalsi będą mieli identyczne helikoptery, więc jest jakiś sens w tych wspólnych szkoleniach.

rozczochrany
poniedziałek, 28 stycznia 2019, 19:37

Widzę że używają broni na ćwiczebną amunicję FX. Też czasami jej używam podczas treningów force to force.

Kóma
poniedziałek, 28 stycznia 2019, 16:18

Ćwiczą razem do tłumienia zamieszek ulicznych ? Mam nadzieję, że wojsko już nie będzie takie głupie i nie będzie już wystawiane przeciwko protestującym ludziom...

Reklama
Tweets InfoSecurity24