Agencja Wywiadu kupuje samochody

23 kwietnia 2019, 12:47
zadania-aw
Fot. Agencja Wywiadu
InfoSecurity24
InfoSecurity24

DOTYCZY:


Agencja Wywiadu zamierza kupić 20 nowych pojazdów. Mają to być zarówno samochody osobowe jak i dostawcze. Jak narazie nie wiadomo ile kosztować będzie, podzielony na części przetarg. Warto jednak zauważyć, że trwające postępowanie jest jednym z większych, dotyczących samochodów, jakie w ostanim czasie ogłosiła polska agencja wywiadowcza. 

Przedmiotowe postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego w procedurze otwartej, a jego celem jest wyłonienie dostawcy pojazdów osobowych i pojazdu dostawczego dla Agencji Wywiadu. Zamówienie podzielono na 20 części.

W skład części pierwszej wchodzi samochód osobowy grupy podstawowej, klasa D średnia (1 egzemplarz). Części od 2 do 8 obejmują samochody osobowe grupy podstawowej klasy C niższej średniej typu sedan w liczbie 7 egzemplarzy, natomiast części od 9 do 12 to samochody osobowe grupy podstawowej klasy C niższej średniej z nadwoziem typu kombi w liczbie 4 sztuk. Część 13 to samochód osobowy-furgonetka klasy H (lekki dostawczy, o długości nie mniejszej niż 4700 mm) - Agencja Wywiadu poszukuje jednego takiego pojazdu. Części 14 i 15 obejmują osobowe samochody terenowo-rekreacyjne klasy D, średnie (dwie sztuki). Części 16, 17 i 18 to samochody osobowe grupy minibus klasy I w liczbie trzech egzemplarzy. Część 19, natomiast, obejmuje jeden samochód średni dostawczy typu furgon. Ostatnia część, 20, to pojedynczy samochód osobowy, minivan klasy C.

W przypadku wszystkich części okres obowiązywania zamówienia wynosi 90 dni, a przy wyborze najkorzystniejszej oferty zamawiający weźmie pod uwagę następujące kryteria: cenę oferty brutto (waga 60), koszt zużycia energii (waga 20) i emisję dwutlenku węgla (waga 20%).

Termin składania ofert upływa w dniu 22 maja 2019 r. o godz. 10:30, oferent będzie związany ofertą przez dwa miesiące. 

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Jxrxsz
środa, 24 kwietnia 2019, 13:17

Ja rozumiem że w ten sposób AW reklamuje swoją ofertę, przez co łatwiej będzie znaleźć docelowy produkt. Rozumiem że zakup ma formę przetargu, ale czy jest to rozsądne że tak łatwo można znaleźć informacje jakie pojazdy zamierza zakupić AW? Może wynik przetargu również jest jawny? Uważam to za lekko nierozsądne.

Qwe
sobota, 4 maja 2019, 01:57

A co tu jest nierozsądnego? wszystkie polskie służby specjalne są organami administracji rządowej, prowadzą księgowość budżetową i są regulowane przepisami o finansach publicznych. Pewnie mogli by to zrobić z wolnej ręki tylko jak widać wolą wydać także twoje pieniądze w sposób przejrzysty. W takiej służbie najcenniejsze informacje to są te o metodach szkolenia, działaniu funkcjonariuszy w terenie, ośrodkach pozyskiwania i analizy informacji a to jest niezagrożone.

Tweets InfoSecurity24