Reklama

Czy Policja ma problem ze stosowaniem środków przymusu bezpośredniego?

18 lutego 2020, 12:50

Rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka oraz Michał Hara z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich odpowiadają na pytanie, czy polscy funkcjonariusze mają problem ze stosowaniem środków przymusu bezpośredniego. 

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 32
Mędrzec dyżurny
piątek, 3 kwietnia 2020, 14:03

Mają i to duży.W większości to słabeusze bez odpowiedniego cyklicznego szkolenia fizycznego.Straż Miejska w Warszawie kładzie dużo "mocniejszy" nacisk na szkolenie z zakresu stosowania śpb

N20
sobota, 28 marca 2020, 11:41

Polska policja ma nieskuteczne środki przymuszenia bezpośredniego dźwigni podstawowej nie potrafią założyć

Nick
środa, 19 lutego 2020, 21:44

No w porównaniu z policją w USA to faktycznie pan rzecznik mówi prawdę ,śr.przymusu nie są nadużywane.Bo w USA mogą człowieka zastrzelić w domu przed własnym telewizorem ,albo porazić taserem ze skutkiem śmiertelnym ,a sąd takiego policjanta uniewinnia.Tak jak czytałem jest na przykład w NYPD w Nowym Jorku .Tam zwyczajnie ludzie się policji boją .Sądy zawsze stają po stronie policjanta.A ten może nałgać i nikt tego nie sprawdzi.Często ludzie padają ofiarą policji tylko dlatego ,że znależli się w złym miejscu i czasie .Bezpieczni są chyba tylko znani politycy czy wielcy bogacze.Stać ich na adwokatów po kilka tys. dolarów za godzinę pracy.Moim zdaniem polska policja w wielu przypadkach przesadza.Niepotrzebnie.Bardzo nie podobają mi się zatrzymania polegające na pokazówkach i wleczeniu w łańcuchach prawie w powietrzu.Czemu to ma służyć? Prewencji generalnej?Nie dziwi mnie ,że ludzie traktowani przez sfrustrowanych policjantów po chamsku zaczynają się stawiać ,urażeni w swojej godności.A to z kolei nakręca przemoc policji.Moim zdaniem, należy lepiej dobierać ludzi do tego zawodu.Spokojnych o wysokim progu pobudliwości .Nie zaś frustratów z rodzin patologicznych ,którzy idą do policji z chorym poczuciem misji przywracania prawa za wszelką cenę albo wręcz psychopatów,którzy lubią czuć władzę nad innymi.Reasumując .Moim zdaniem, nie jest w polskiej policji dobrze.Ale może być lepiej ,jak się policja przestanie oburzać na uwagi pod jej adresem ,ale weżmie je pod uwagę ,żeby poprawiać swoje błędy.

Gregu26
sobota, 22 lutego 2020, 10:18

Tak Powinien być nabór, selekcja... A jest kadrowa zapaść we wszystkich służbach mundurowych, poza MONem. Nikt w mediach do tego się nie przyznaje. Ale o jakim naborze można mówić jeśli f-sz dostaje poniżej 3000, gdzie ma do wyboru lepsze oferty na rynku pracy. Umówmy się, dziś do tej " roboty" idą szaleńcy lub zapalency- zarówno jedni jak i drudzy do odstrzału przez psychologa.

Lunar
środa, 19 lutego 2020, 23:58

Mądrego to i dobrze posłuchać

Growler
środa, 19 lutego 2020, 19:10

W kilku komentarzach była mowa o kamerach na mundurach. W kilku miastach Polski policjanci posiadają te kamery i powiem tyle "mistrzowie nagrań", "Gandalfowie prawa" i innej wszelkiej maści klientela policjantów ma zwyczajnie ciężko....zawsze nagra się brzydkie słowo (mandat), zawsze nagra się głośne zachowanie po 22:00 (mandat), zawsze nagra się prowokowanie policjantów, groźby wobec nich (konsekwencją większa niż mandat) no i cała sytuacja w której policjanci musieli użyć ŚPB też się nagra.

Lunar
środa, 19 lutego 2020, 12:13

Tak Policja ma z tym problem. Ten kraj to poństwo policyjne. Nowy rząd nadaje im nowe uprawnienia a gdy tylko się wychylisz z tłumu zrobią z ciebie pedofila lub narkomana. Takich przywilejów jak nasze służby mają to ze świecą szukać w Europie. Jest ucisk a nie wolność.

Tomek
sobota, 22 lutego 2020, 10:05

Przywilejów... dobre. To "wyskocz" do Policjanta w Czechach, Francji. Nawet Niemcy przestali się już patyczkowac. U nas dzięki upolitycznionemu RPO mamy Ciechocinek dla przestępców. Zmierzamy do modelu skandynawskiego, gdzie latami przestepcy mogli wszystko- jakie są efekty? widać...

Leprikon
środa, 19 lutego 2020, 21:53

W takim razie zapraszam do bliższej znajomości z Policją Niemiecką lub Francuską i wtedy porozmawiamy.

sluzbowy podroznik
środa, 19 lutego 2020, 23:18

Jezdzilem samochodami sluzbowo po wielu krajach Europy i wielokrotnie zatrzymywala mnie Policja do kontroli i jakos nie mialem z nimi problemow. We Francji bylem 6 lat a do Niemiec jezdzilismy wielokrotnie w ciagu roku.O innych krajach nie wspomne. Ja nie moge zlego slowa powiedziec na Policje w tych krajach. Raz za niezapiety pas we Francji gliniarz powiedzial ze nastepnym razem dostane mandat 30 euro.

środa, 19 lutego 2020, 14:43

Poogladaj co sie dzieje we francji albo hiszpanii zanim zaczniesz wypisywać glupoty

Reklama
Tweets InfoSecurity24