Czy Policja ma problem ze stosowaniem środków przymusu bezpośredniego?

18 lutego 2020, 12:50

Rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka oraz Michał Hara z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich odpowiadają na pytanie, czy polscy funkcjonariusze mają problem ze stosowaniem środków przymusu bezpośredniego. 

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 40
Fsz
wtorek, 18 lutego 2020, 20:59

Możliwość wniesienia zażalenia na użycie środka przymusu bezpośredniego??? Padłem! Pan mecenas chyba żyje w innym wymiarze... Jakby była taka możliwość to zaraz 90% cwaniaczków osiedlowych co zostali zatrzymani i doprowadzeni do jednostki policji, gdzie ciągle mają założone kajdanki składała by takie zażalenie, że za ciasno, ze po co bo oni spokojni. Jaki byłby tego efekt??? Prokuratura nie wiedziałaby w co ręce włożyć za pewne, a gdyby padały wyroki, że zażalenie jest zasadne, bo osiedlowy cwaniak obtarł sobie reke, a w trakcie czynności w jednostce miał kajdanki chociaż był spokojny to policjanci zastanawialiby się nie tylko czy użyć broni, ale też czy wgl założyć kajdanki, bo zaraz mogą mieć obcięte dodatki, 13 pensje, a jeszcze jakby mieli stracić robote? To juz chyba woleli by ją rzucić... Jak my chcemy wychować społeczeństwo kastrując policje, organ który w sposob bezpośredni trzyma lejce ludziom, zeby zachowywali się nie tylko zgodnie z prawem, ale tez zgodnie z normami społecznymi. Powinno sie wpajac ludziom, że POLICJA BÓL jeśli się coś złego uczyni, nie mówie tu żeby jak w czasach PRL pałką mieli bić i tym karać, tylko w czasie używania ŚPB zeby człowiek liczył sie z tym ze nie bedzie to delikatne, to juz daje do myslenia człowiekowi czy warto sie pchać w kajdanki. eh...

realista
środa, 19 lutego 2020, 23:33

Dlatego ja zawsze stoje potulny jak pies i czekam co policjant mi kaze bo policjant zawsze ma racje nawet jak jej nie ma. Oczywiscie nie wszyscy sa tacy ale wielu z nich wladza uderza do glowy. Tak samo zreszta dzieje sie w wielu firmach bo wladza deprawuje. I nie probuj mi udowadniac ze w Policji sluza sami krysztalowi.

Robert
środa, 19 lutego 2020, 05:33

Mieszkam w USA, tutejsza policja jak wiadomo ma chyba najwiecej mozliwosci i praw uzycia wszelkich srodkow, zwlaszcza tych ostatecznych. Z drugiej strony nie ma prawa wylegitymowac, zatrzymac, zrewidowac, przeszukac samochod. Nieuzasadnione zalozenie kajdanek czy zatrzymanie i wycieczka na komisariat czyli aresztowanie to juz powazne sprawy i nieuzasadnione kosztuja miasto dziesiatki czy male setki tysiecy zasądzonego odszkodowania. Musimy nauczyc sie tego od Amerykanow: policja ma wielka pałę na łamiących prawo ale obywatele tez cos maja w zanadrzu, nie mowiac o slynnej 2giej poprawce do konstytucji

środa, 19 lutego 2020, 01:19

Pięknie napisane :)

obywatel
wtorek, 18 lutego 2020, 20:38

Kiedy będzie obowiązek używania kamer WŁACZONYCH na mundurze

andrej
środa, 19 lutego 2020, 14:32

Fajnie gdyby potem te nagrania bez cenzury i cięcia były wrzucane do internetru aby taka osoba jak ty mogła się pooglądać co wyprawia i było by to nauczką dla innych. Oczywiście głos zniekształcony twarze porozmywane. Nie to co jakaś śmieszna drogówka.

środa, 19 lutego 2020, 09:29

Mam nadzieję że będzie niedługo bo wtedy większość cwaniaczków znieważających lub pojawiających policjantów będzie na nich niezbity dowód

zeus89
środa, 19 lutego 2020, 09:49

No chyba nie. Masz sprawę policjanta, który na marszu chciał wylegitymować osobę i zaraz go obskoczyli, utrudniali mu zadanie, i po prostu robiło się groźnie. Policjant jednego odepchnął. Wszystko było nagrywane przez samych uczestników marszu (wszak interwencja aparatczyka ucisku państwowego) no i teraz to policjant ma problemy mimo, że z samego nagrania kilku uczestnikom marszu można by postawić zarzuty. No ale jest "wolny niezależny sąd"

Maciej
wtorek, 18 lutego 2020, 19:17

Jaki problem?

andrzejto
wtorek, 18 lutego 2020, 18:58

Policjanci są po pierwsze słabo wyszkoleni i nie utrzymują swoich umiejętności. Po drugie system tak zwanej sprawiedliwości jest totalnie oderwany od rzeczywistości.

tolek
wtorek, 18 lutego 2020, 18:57

Tak to właśnie jest jak praktyka zderza się z teorią. Też uważam, że każdy prawnik powinien odbyć praktyki w Policji.

Tweets InfoSecurity24