Putin zdymisjonował 18 generałów i pułkowników

9 sierpnia 2014, 15:06

Prezydent Rosji Władimir Putin zwolnił ze stanowisk wysokich oficerów struktur siłowych oraz członków Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej.

Jak donosi Euromaidanpress, stanowiska straciło łącznie 18 oficerów w randze generałów i pułkowników. Władimir Putin zdecydował o odwołaniu między innymi generała policji Władimira Szkalunowa,  szefa MSW Federacji w obwodzie czelabińskim, generała majora Wasilija Fiedoruka, zastępcy dowódcy sił biorących udział w operacji antyterrorystycznej na Północnym Kaukazie oraz zastępcy szefa MSW Rosji w obwodzie rostowskim (w randze pułkownika milicji).

Ponadto, z służby zwolniony został generał pułkownik Władimir Ruszhaiło, który wcześniej dowodził działaniami w ramach pierwszej wojny czeczeńskiej i późniejszych operacji antyterrorystycznych. Sprawował on funkcję szefa MSW Rosji w latach 1999 – 2001. Ze stanowisk odwołano także 11 wysokich rangą przedstawicieli Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej, w tym szefów tej organizacji w okręgach uralskim, centralnym, nadwołżańskim, dalekowschodnim i północno – zachodnim. Stosowne przepisy weszły w życie w dniu ogłoszenia, czyli 6 sierpnia. 

Serwis Euromaidanpress łączy odwołanie tak dużej liczby przedstawicieli struktur siłowych Federacji z kryzysem ukraińskim. W rosyjskich mediach pojawiła się wcześniej informacja o planowanym przemówieniu Władimira Putina, które miało być transmitowane za pośrednictwem państwowej telewizji. Potem jednak doniesienia te zostały jednak odwołane. 7 sierpnia Służba Bezpieczeństwa Ukrainy poinformowała z kolei, że celem działań prorosyjskich bojowników w trakcie których zestrzelono malezyjski samolot pasażerski było zniszczenie maszyny należącej do Aeroflotu i tym samym sprowokowanie otwartej rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

KomentarzeLiczba komentarzy: 7
Libertà Da Cretini
sobota, 9 sierpnia 2014, 15:49

Powoływanie się na Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy to jak powoływanie się na Radio Erewań.

Piotr Kraczkowski
sobota, 9 sierpnia 2014, 15:44

"celem działań prorosyjskich bojowników w trakcie których zestrzelono malezyjski samolot pasażerski było zniszczenie maszyny należącej do Aeroflotu i tym samym sprowokowanie otwartej rosyjskiej inwazji na Ukrainę" _____To wmawianie nam, że Rosja jest taka głupia, jej służby tajne są tak głupie, że nie były wstanie dokładnie sprawdzić, np. podsłuchując wieżę kontrolną w Kijowie, gdzie jest samolot Aerofłotu, a gdzie są inne. Także sami separatyści doskonale rozumieliby, że strącając inny samolot zamieniają swój zysk w stratę bo umożliwiają ataki na Rosję i utrudniają jej pomoc dla nich. Propaganda dla głupich lemingów.

Obywatel IV RP
sobota, 9 sierpnia 2014, 21:15

Wołodia czystki przeprowadza jak za Stalina!

Polak 1
sobota, 9 sierpnia 2014, 20:27

Wyrzucić wszystkich STARYCH co maja 60 lat wieku, i tak powinien w Polsce

Szopenfeldziarz
sobota, 9 sierpnia 2014, 19:44

Witam serdecznie. Czy moderator w swej wspaniałomyślności okaże dobrą wolę i zamieści jakikolwiek mój komentarz? Wycinanie komentarzy bez względu na temat, objętość, stopień obiektywizmu itd prowadzi do wniosku, że moderator rzuca kostką, albo utworzył listę "tych klientów nie obsługujemy"

Tweets InfoSecurity24