Policja o krok od zakupu strzelb gładkolufowych

8 lipca 2021, 14:54
Strzelby gładkolufowe, Fot. st. sierż. Mateusz Sławek:Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.
Fot. st. sierż. Mateusz Sławek/Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

O tym, że policja szuka dostawcy prawie 300 sztuk strzelb gładkolufowych InfoSecurity24.pl informował już na początku czerwca. Teraz wiemy, że przetarg ma spore szanse na powodzenia, bowiem obie złożone oferty mieszczą się w policyjnym budżecie.

Komenda Główna Policji zamierza kupić 181 kompletów strzelb gładkolufowych kal. 12. Zamówienie, jeśli policyjny budżet na to pozwoli, może zostać rozszerzone o 90 kolejnych kompletów, więc łącznie formacja może otrzymać nawet 271 sztuk nowej broni.

Scenariusz zakładający, że KGP kupi zarówno te strzelby, których dostawy przewidziała w ramach zamówienia podstawowego jak i komplet tych jakie ewentualnie mogłyby trafić w ręce mundurowych w ramach prawa opcji, nie jest wcale niemożliwy. Z dokumentów przetargowych wynika bowiem, że pozwala na to cena zaproponowana w jednej ze złożonych ofert.

Realizacją zamówienia zainteresowane są dwa podmioty: Cenzin oraz Garand Marcin Kopański. Pierwsza firma, za realizację zamówienia podstawowego, a wiec dostarczenie 181 kompletów, oczekuje 554 348,70 zł brutto. Jeśli policja zdecydowałaby się zrealizować zamówienie opcjonalne musiałaby dopłacić 275 643,00 zł brutto, a więc łącznie oferta warszawskiej spółki opiewa na 829 991,70 zł.

Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku firmy Garand Marcin Kopański, która łącznie za realizację zamówienia podstawowego i opcjonalnego oczekuje 541 729,00 zł brutto z czego 361 819,00 zł to zamówienie podstawowe, a 179 910,00 zł to zamówienie opcjonalne. Biorąc wiec pod uwagę fakt, że policja na realizację podstawy przetargu wyasygnowała 600 tys. złotych, wybierając tę ofertę, formację stać byłoby na zakup 271 kompletów strzelb. Czy jednak tak się stanie, przekonamy się już niebawem.

Przy ocenie złożonych ofert służba będzie brała pod uwagę cenę (60 proc.) i okres udzielonej gwarancji (40 proc.).

Policja zastrzegła też, że unieważni postępowanie jeżeli środki, które zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, nie zostaną jej przyznane. Co więcej, jak czytamy w dokumentach przetargowych, "zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia przed upływem terminu składania ofert, jeżeli wystąpiły okoliczności powodujące, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione".

Reklama
Reklama

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 5
kałboj
poniedziałek, 12 lipca 2021, 22:22

super, a kiedy KWP Kraków zamierza wypłacić ryczałt na wyżywienie psów służbowych? w lipcu niestety brak środków, psy musza poczekać na jedzenie do sierpnia. Tyle gadania o emeryturach a na bieżące jedzenie dla psiaków nie ma. Skandal, nowy komendant wojewódzki i od razu kasy brak. Za Pobuty tego nie było..

Krzys
piątek, 9 lipca 2021, 00:46

Będzie z czego postrzelać, co? Pamiętajcie o własnej przyszłości.

West
sobota, 10 lipca 2021, 19:45

O co Ci chodzi w szczególe ?

Krzys
niedziela, 11 lipca 2021, 21:30

O rozkazy, które otrzymacie, w obronie reżymu, w kontekście własnej decyzji - co robić(?) Dlatego wzywam i przypominam : "pamiętajcie o przyszłości". Niezrozumiałe?

Starszy
wtorek, 13 lipca 2021, 11:08

Krzys, nie wiem ile masz lat, ale zauważam że niewiele rozumiesz z otaczającej Cie rzeczywistości... Prawda jest taka, że obecnie kto rządzi wie każdy, ale pamiętaj że rządy się zmienią, wybory wygra kto inny a wtedy każda inna opozycja nadal będzie podjudzać ludzi i zachęcać w ramach obywatelskiego nieposłuszeństwa do zachowań niezgodnych z prawem, a Policja nadal będzie tylko i wyłącznie po prostu robiła swoje....Sam się przekonasz jak inna rządząca partia będzie miała przeciwników politycznych i jak wtedy każda zdecydowana reakcja na niewłaściwe zachowanie będzie przypisywana "ich Policji".....

Tweets InfoSecurity24