Policja idzie na rekord? 75 proc. ankietowanych dobrze ocenia jej działania

28 marca 2019, 14:04
policja, zabezpieczenie, fot. sląska.policja.gov.pl
Fot. Śląska Policja

Z ostatniej edycji cyklicznego badania CBOS wynika, że Policja jest najwyżej ocenianą instytucją publiczną spośród wszystkich poddanych ocenie respondentów. Działanie Policji dobrze ocenia 75 procent ankietowanych. Jak podkreśla KGP, Policja jest ona oceniana wyżej m. in. od poszczególnych stacji telewizyjnych oraz ponad dwukrotnie lepiej od sądów.

CBOS, w badaniu cyklicznym realizowanym w marcu i wrześniu każdego roku, monitoruje opinie dorosłych Polaków na temat działalności prezydenta, parlamentu, mediów oraz wybranych instytucji publicznych, w tym Policji. Wyniki najnowszej edycji badania wskazują, że trzy czwarte ankietowanych (75%) dobrze ocenia jej działalność. Jest to wynik nieco wyższy do uzyskanego w poprzedniej edycji badania (poprzednio było 74%). 

Bardzo dziękujemy Państwu za zaufanie jakim nas obdarzyliście i docenienie codziennego trudu, poświęcenia i pracy policjantów oraz pracowników Policji.

Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk
image
Źródło: CBOS, 7-14 marca 2019 r., N=1046.

Policja znajduje się na pierwszym miejscu spośród wszystkich ocenianych instytucji, drugie z wynikiem 73 proc. jest wojsko.

image
Źródło: CBOS, 7-14 marca 2019 r., N=1046.

Policja.pl

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 9
Dd
sobota, 30 marca 2019, 09:38

Należy podnieść pensje do poziomu europejskiego zwiększyć wtedy wymagania i zapełnić wolne wakaty bo jest za duże obciążenie pracą

Kowalski
piątek, 29 marca 2019, 10:23

Co za idiotyzmy! I dlaczego straży pożarnej I służb ratowniczych nie ma w tym zestawieniu? A gdyby w policji było tak cudownie nie było by tyle wakatów. Służba w święta weekendy czy nocki bez ekstra dodatku. Nie oddawanie wolnego za dyżury domowe (w dyspozycji pod telefonem) wszechobecny mobbing popier...nie i awanse po znajomości podobnie na stanowiskach cywilnych wszystko po rodzinie... tak zapraszamy "wstąp do policji" :D

Glin
piątek, 29 marca 2019, 09:58

Już teraz brakuje ok.4300 policjantów i tak jest już od co najmniej od kilku lat i nie widać aby tą dziurę kadrową ktoś załatwił. Ci co są w służbie już teraz muszą robić za dwóch. Ale to kiedyś trzaśnie. Proponuję przeprowadzić ankietę wśród szeregowych policjantów na temat warunków pracy.

Zorro
piątek, 29 marca 2019, 09:25

Że co? To jakim cudem trwa exodus z tej instytucji?

Marek Pilip
piątek, 29 marca 2019, 04:18

A ja jestem w 25 % I nie jest to złośliwe a potwierdzone też i dokumentami. Pozdrawiam Marek Pilip