Obywatel Rosji zatrzymany przez ABW

11 lutego 2019, 11:19
Zrzut ekranu 2019-02-11 o 11.15.36
Fot. CBŚP

"W wyniku współpracy funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Placówki Straży Granicznej w Warszawie został zatrzymany Nurmagomed M., obywatel Federacji Rosyjskiej pochodzenia czeczeńskiego" - informuje Stanisław Żaryn, rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych. Cudzoziemiec ma być powiązany z organizacjami o charakterze terrorystycznym oraz zaangażowany w udzielanie im wsparcia logistycznego.

Jak informuje rzecznik, do zatrzymania doszło jeszcze 30 stycznia 2019 roku. Według informacji służb, Czeczen był także członkiem rozpracowanej przez ABW w 2018 r. zorganizowanej grupy przestępczej składającej się z obywateli Rosji pochodzenia czeczeńskiego, która wspierała organizacje terrorystyczne. Kooperował z Azamatem B., wydalonym z Polski w sierpniu 2018 r. na wniosek Szefa ABW.

Decyzją Szefa Urzędu do Spraw Cudzoziemców Nurmagomedowi M. odebrano ochronę uzupełniającą, którą posiadał w RP od 2009 r. oraz wpisano go do „Wykazu cudzoziemców, których pobyt na terytorium Polski jest niepożądany”.

Na podstawie orzeczenia Sądu Rejonowego w Warszawie został on osadzony na okres 3 miesięcy w Strzeżonym Ośrodku Straży Granicznej, gdzie oczekuje na deportację do kraju pochodzenia.

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Oficer
poniedziałek, 11 lutego 2019, 22:02

To jak to jest? Jeśli podejrzany o terroryzm, to jest na to paragraf! Powinien być zatrzymany, następnie aresztowany, akt oskarżenia... Wyrok. Jeśli ABW miała przesłanki, to powinna działaniami operacyjnymi wypracować sytuację pozwalającą na udokumentowanie działalności terrorystycznej i daj jak wyżej, zatrzymany, aresztowany, proces... Co to za kit! Terrorysta, powiązany!!!! Wydalony terrorysta? Czy to był dyplomata z immunitetem? Bzdura. To jest fikcja.

Tweets InfoSecurity24