Obywatel Libanu w rękach polskich służb. Planował zamachy na terenie RP i krajów UE

20 kwietnia 2020, 11:11
fot sg 4
Fot. Straż Graniczna

Straż Graniczna i Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymały obywatela Libanu, "którego działalność stanowiła realne zagrożenie o charakterze terrorystycznym" - poinformował rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych. 

Jak poinformował rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych, Straż Graniczna, działając na wniosek Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, 16 kwietnia zatrzymała obywatela Libanu, który - jak wynika z materiałów zgromadzonych przez ABW  - miał stanowić "realne zagrożenie dla bezpieczeństwa wewnętrznego RP oraz obywateli naszego kraju".

"Zgromadzone przez Agencję informacje wskazują, że cudzoziemiec planował zorganizowanie na terenie RP oraz innych krajów UE siatki mającej na celu przeprowadzenie zamachów terrorystycznych w państwach Europy Zachodniej" - informuje Stanisław Żaryn. Jak dodaje "mężczyzna posiada związki rodzinne z terrorystami z tzw. Państwa Islamskiego, którzy zginęli w trakcie walk z siłami koalicji na terenie Syrii i Iraku".

Przebywając w Polsce, Libańczyk miał "aktywnie wykorzystywać internetowe środki łączności" do komunikacji ze strukturami Państwa Islamskiego oraz poszczególnymi osobami powiązanymi z tą organizacją, przebywającymi na terenie państw UE. Miał również wspierać finansowo członków ISIS pozostających w Syrii.

Zgodnie z decyzją sądu Libańczyk trafił do strzeżonego ośrodka dla cudzoziemców w Białymstoku.

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 14
bezpiecznaRP
niedziela, 26 kwietnia 2020, 14:55

Brawo dla Służb! Dla takich typów powinno być ciężkie więzienie o najwyższym rygorze z izolatkami a później deportacja z dożywotnim zakazem wsępu do Polski i UE i tyle w temacie.

Meska
wtorek, 21 kwietnia 2020, 20:34

Takie są skutki proimigracyjnej polityki rządu polskiego. To jest dopiero początek przemiany kulturowej w Polsce.

Edi
wtorek, 21 kwietnia 2020, 20:05

Trzeba było nie otwierać granic państwa, a nie byłoby zagrożenia takiego i podobnych. No, ale... chcieliście do UNII to ją macie!

Pytajnik
środa, 22 kwietnia 2020, 01:46

Ale co ma piernik do wiatraka? Jak zresztą piszą: "mającej na celu przeprowadzenie zamachów terrorystycznych w państwach Europy Zachodniej".

Diego
wtorek, 21 kwietnia 2020, 02:17

Brawo SG!

Likudek Dudek
poniedziałek, 20 kwietnia 2020, 14:37

A w tym ośrodku zislamizuje uchodźców Gdzie tu jest sens? Zamiast poddać go izolacji lub przekazać gp Libanowi

zxx
niedziela, 26 kwietnia 2020, 15:12

Dokładnie a Polska powinna wyrucać wszystkie podejrzane i nielegalne osoby deportujac ich z zakazem wjazdu dożywotnim

Tweets InfoSecurity24