Kolejny rok bez Centralnych Obchodów Dnia Strażaka

15 kwietnia 2021, 11:54
AWANS NA STOPIEŃ OFICERSKI
Fot. Kancelaria Prezydenta

Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej poinformowała, że tegoroczne obchody Dnia Strażaka będą miały charakter uroczystości wewnętrznych w poszczególnych jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej. Decyzja związana jest oczywiście z sytuacją epidemiczną w kraju. To więc już kolejny rok, kiedy formacja rezygnuje z organizacji Centralnych Obchodów Dnia Strażaka.

"Święto to zostanie tradycyjnie uczczone w dniu 4 maja 2021 roku" - informuje KGPSP w komunikacie. W tym dniu zaplanowano m.in. złożenie wieńca pod Grobem Nieznanego Żołnierza oraz promocję oficerską w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Ponadto, w poszczególnych jednostkach organizacyjnych PSP, odbędą się apele z okazji Dnia Strażaka.

Wszystkie obchody zorganizowane mają zostać zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami oraz z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. 

To już kolejny rok, w którym formacja rezygnuje z organizacji Centralnych Obchodów Dnia Strażaka, co związane jest oczywiście z trwającą już ponad rok epidemią koronawirusa. Tradycją stało się już, że na początku maja podczas oficjalnych uroczystości strażacy gościli prezydenta i premiera, nie wspominając już o licznych przedstawicielach rządu, służby mundurowych i wojska. To także czas awansów i odznaczeń, których też - tak jak w zeszłym roku - możemy się spodziewać.

W ubiegłym roku prezydent Andrzej Duda zdecydował się wręczyć dwóm oficerom Państwowej Straży Pożarnej nominacje na stopień nadbrygadiera. W Międzynarodowy Dzień Strażaka w 2020 roku generalskie szlify otrzymali komendant główny PSP Andrzej Bartkowiak oraz szef lubelskich strażaków Grzegorz Alinowski. W kameralnej uroczystości, oprócz nominowanych i prezydenta Andrzeja Dudy, udział wzięli również minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch, a także prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, b. premier Waldemar Pawlak. 

Niedługo dowiemy się zapewne do kogo awanse generalskie trafią w bieżącym roku.

Reklama
Reklama

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets InfoSecurity24