Kamiński o MSWiA: resort nie wymaga żadnych radykalnych zmian

14 sierpnia 2019, 14:32
MSWiA, Kamiński, witek, zieliński, fot. MSWiA
Fot. MSWiA

Mariusz Kamiński został dziś oficjalnie powołany na urząd ministra spraw wewnętrznych i administracji. Jak zapewnił zrobi wszystko, "by w sposób spokojny i profesjonalny poprowadzić Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji do końca kadencji". Jak powiedział Kamiński, ta funkcja jest dla niego "ogromnym zaszczytem i wyzwaniem".

"Jest mi niezwykle miło, że z tak dobrych rąk przejmuję ministerstwo. Resort nie wymaga żadnych radykalnych zmian, wydaje mi się, że w tej kadencji miał szczęście do dobrych ministrów, którzy niestety z różnych względów krótko pełnili swoje funkcje, tak jak pani minister. Ale już w sobotę, pierwszego dnia, kiedy powierzono mi obowiązki, spotkaliśmy się z panią minister w resorcie" - mówił Kamiński.

Jak podkreślił, jest już po rozmowach "ze wszystkimi szefami służb MSWiA". "Bardzo dobrze oceniam pracę służb podległych ministrowi i wiem to z własnego doświadczenia, ponieważ jako koordynator służb specjalnych zajmuję się sprawami bezpieczeństwa. Na co dzień współpracuję i służby mi podległe współpracowały i współpracują ze służbami resortu spraw wewnętrznych i administracji" - mówił.

"Jest to bardzo dobra współpraca, także spokojnie do końca kadencji będziemy prowadzili sprawy związane z bezpieczeństwem obywateli w sposób rzetelny, bezstronny, spokojny" - podkreślił.

PAP/DM

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Olimp
czwartek, 15 sierpnia 2019, 13:06

Wymaga. Po pierwsze: dzielnicowi to nie listonosze, większe grupy na dzielnicy, starszy dzielnicowy jak na staż/wiek/doświadczenie a nie że może być tylko procentowo i jest no tylko 2 czy 3

Tweets InfoSecurity24