54 mln złotych na nagrody dla policjantów za służbę w czasie epidemii

10 czerwca 2020, 11:52
policja, patrol, fot. lubuska policja
Fot. Lubuska Policja

W związku z licznymi, dodatkowymi zadaniami, które policjanci realizują podczas stanu epidemii, kierownictwo policji podjęło decyzję o przyznaniu im nagród w kwocie łącznie 54 mln zł. Wyróżnionych zostało 53 tys. szeregowych policjantów - poinformował rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka.

Rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka poinformował, że nagrody przyznano w związku z licznymi, dodatkowymi zadaniami, które realizują policjanci podczas stanu epidemii w Polsce. "Kierownictwo Policji podjęło decyzję o wyróżnieniu policjantów stanowisk podstawowych, przeznaczając na to kwotę aż 54 mln z budżetu Policji" - podkreślił. Dodał, że wyróżnionych kwotami od 1000 zł brutto zostało 53 tys. szeregowych policjantów.

Ponadto wszystkim policjantom na stanowiskach wykonawczych zostanie wypłacony ekwiwalent za przepracowane nadgodziny, na co z budżetu policji przeznaczono 140 mln zł.

"Kierownictwo polskiej Policji jest świadome, że policjanci - pełniąc służbę w sanitarnych punktach kontrolnych, na granicy Państwa czy dokonując sprawdzeń osób skierowanych na kwarantannę - wykonują swoje obowiązki z narażeniem własnego zdrowia i życia. Warto przypomnieć, że aż ponad 7 milionów razy sprawdzano już osoby poddane kwarantannie" - czytamy w stanowisku rzecznika KGP.

Zdaniem Ciarki, dodatkowe obowiązki policjantów wykonywane przez nich z narażeniem zdrowia, niewątpliwie zasługują na wyróżnienie. "Policjanci w tym czasie wielokrotnie rezygnowali z zaplanowanych urlopów, a ci, którzy musieli być objęci kwarantanną, natychmiast po jej zakończeniu wracali do służby, aby wesprzeć koleżanki i kolegów" - wskazał.

Od początku wprowadzenia stanu epidemii polscy policjanci na zasadzie wielokrotności wykonać mieli 1 727 796 służb związanych tylko ze zwalczaniem pandemii niezależnie od sprawdzeń osób w kwarantannie - podkreślił rzecznik KGP. Zaznaczył przy tym, że wszystkie środki finansowe przyznane policjantom pochodzą z budżetu polskiej policji i nie wymagały pozyskania funduszy z innych źródeł.

O nagrodach dla policjantów za służbę podczas epidemii koronawirusa jako pierwszy napisał portal RMF, który poinformował także, że zdecydowano o podwyższeniu dodatków funkcyjnych średnio o 500 złotych dla kadry kierowniczej policji. Decyzja - jak informuje RMF - ma obejmować około 200 komendantów, ich zastępców, dyrektorów czy naczelników policji. 

PAP/RMF

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 7
pracownica
piątek, 19 czerwca 2020, 23:37

koba chyba w tym gównie siedzisz, bo tak idealny twój komentarz.Ja niestety też siedzę,jestem cywilem a właściwie ,,cywilką,,- szans na awans żadnych tzn. z nikim nie piję, z nikim nie plotkuję, z nikim ważnym nie sypiam więc od kilkunastu lat na jednym stołku i tak pewnie już do emerytury.U nas w naszym wydziale są ludzie przychodzący do pracy towarzysko i ci dostają nagrody i awanse oraz ludzie do roboty, którzy siedzą przyklejeni do stołków i jedyną ich atrakcją jest wyjście do toalety.Chciałam jeszcze odnieść się do tego artykułu- tzn. policjanci sprawdzali ludzi na kwarantannie z narażeniem życia i zdrowia-powiem tak dobry kawałek.Nie wiem jak to było w innych miastach , ale w mojej jednostce patrol przyjeżdżał na służbę, w trakcie odprawy dostawał listę osób na kwarantannie, wyjeżdżał w puste miasto, bo wszystko było pozamykane , ludzie rzadko wychodzili, podjeżdżał pod dom , blok, dzwonił do takiego delikwenta, on pojawiał się w oknie i to było całe sprawdzenie,Chętnie przytliłabym parę groszy za tak ciężko pracę z narażeniem życia i zdrowia.W tym czasie kiedy bardzo dużo ludzi pracowało zdalnie lub w ogóle nie pracowało ,bo galerie były zamknięte nami cywilami orano, bo mieliśmy duże zaległości w papierach z powodu braków kadrowych i to jeszcze na koszmarne zmiany, zwłaszcza zmiana do późnych godzin nocnych i praca na komputerze dawały się we znaki oczom.

Blekot
niedziela, 14 czerwca 2020, 23:50

a gdzie te słynne związki - brak reakcji

.
sobota, 20 czerwca 2020, 16:06

Liczą swoje dodatki

Ta
czwartek, 11 czerwca 2020, 23:16

A to prawda że wojsko nawet nadgodzin nie ma za granice

Yo
środa, 10 czerwca 2020, 19:02

Czyli liniowy jednorazowo 830 zł, a kierownictwo 490 zł co miesiąc. A za chwilę zdziwienie dlaczego nie ma chętnych do służby. No chyba, że na kierownicze stanowiska...

Helga
środa, 10 czerwca 2020, 16:37

Koba racja. Kiedyś dziennik zachodni podał że jeden z "wojewódzkich " zarobił w ciągu całego roku jakieś 115 tys zł a nagród wziął 120 tys zł. Oni tajnych nagród biorą więcej niż oficjalnych pensji. I wciąż mało i mało i wciąż brakuje.

Tweets InfoSecurity24