"Służbę Więzienną czeka dość duża rotacja kadrowa” [SKANER InfoSecurity24]

30 października 2018, 12:11

Do Służby Więziennej poszukujemy ludzi, którzy wykazują się pewnym poziomem empatii w stosunku do drugiego człowieka, ale też wykazujących sprawnością fizyczną, oraz to co stawiałbym chyba na pierwszym miejscu, kandydatów o dużej odporności psychicznej – mówił w rozmowie z InfoSecurity24.pl Zastępca Dyrektora Generalnego Służby Więziennej, płk Grzegorz Fedorowicz. Z wiceszefem SW rozmawialiśmy w Lublinie przy okazji drugiej Wschodniej Konferencji i Targach Ochrony Granic "Granice".

Od jakiegoś czasu przygotowujemy się do zmiany systemu szkolenia. Ma to na celu większą profesjonalizację Służby Więziennej. Tworzy się szkoła wyższa, która wystartuje, jak sądzę, od nowego roku akademickiego (…). Przyszły rok akademicki będzie tym pierwszym rokiem, w którym będziemy mieli wyższą szkołę, Akademię Służby Więziennej.

płk Grzegorz Fedorowicz, Zastępca Dyrektora Generalnego Służby Więziennej

Zmierzamy do tego, żeby służba ochronna była lepiej wyposażona w uzbrojenie, lepiej ubrana, lepiej wyposażona we wszystkie takie urządzenia które służą do tego by poczucie bezpieczeństwa w jednostkach penitencjarnych było większe. Mamy tu na myśli m.in. uzbrojenie, które już jakiś czas temu zaczęliśmy wymieniać. Jest to uzbrojenie, które ma stać się bardziej humanitarne. Może to zabrzmi dziwnie, ale tutaj chodzi o to że skutki używania określonego rodzaju uzbrojenia mają być bardziej humanitarne.

płk Grzegorz Fedorowicz, Zastępca Dyrektora Generalnego Służby Więziennej
InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 46
Romek
środa, 31 października 2018, 16:45

Zacznijmy od początku, do S.W nikt nie przyjdzie służyć przestępcą bo tak to właśnie wygląda. Jesteśmy ich lokalami którzy muszą znosić obraźliwe obelgi z ich strony, mają znacznie więcej praw niż było to przynajmniej 10 lat temu, jednym słowem są góra nad funkcjonariuszami. A poza tym wynagrodzenie to kpina za takie pieniądze nikogo nie znajdą do tego folwarku,a natomiast tego kiedyś priorytetem była wcześniejszą emerytura której niestety już nie ma i nie wróci. Więc każdy z olejem w głowie szybko przekarkuluje że za taką jałmużnę służyć zbiją przez 25-35 lat to się nie karkuluje,a gdzie rodzina skoro teraz przez cały czas człowiek siedzi w pracy do tego mnóstwo nerwów które towarzyszą nam bez przerwy. Niech w końcu rząd się obudzi.!!!!

Gad
środa, 31 października 2018, 15:41

Co ty chłopie za bajki opowiadasz będziecie mieć dużo wakatów chyba a nie kadetów po nowym roku czemu nie mówisz ilu funkcjonariusz brakuje w służbie ile nadgodzin mają. A narkotyków to jest tyle w więzieniach żebys tego nie uniósł kiedyś chandlowalo się tym pod szkołami a teraz w więzieniach bo stawka za gram jest 10 razy wyższa niż na wolności i z tego żyją grypy przestępcze. A te odznaki to chyba nie za pracę w oddziałach mieszkalnych bo ja żadnej nie mam po 15 latach służby.

jacek
środa, 31 października 2018, 15:22

Panie pułkowniku szkoła nie jest przygotowana do dnia dzisiejszego. Nawet kadry pedagogicznej nie ma. W obecnej chwili doświadczeni funkcjonariusze odchodzą ze służby do SOP. A wie Pan dlaczego, bo po pierwsze mają 1000 PLN brutto więcej na samym przejściu, a po drugie co jest najważniejsze cywil przed służbą wlicza im się do emerytury w przeciwieństwie do naszych funkcjonariuszy. Ci co mają 13, 14 lat odchodzą i po 15 latach odejdą z SOP. Ci co przyjęli się po 1999 roku i nie wlicza im się cywil odejdą. Pozdrawiam. Aha z okręgu warszawskiego odeszło około 40 funkcjonariuszy i planuje odejść około 50. wszyscy powyżej 10 lat służby. Taka Jest polityka kadrowa prowadzona. No i dodatek służbowy 200,250, 350 po 10 latach służby. Kpina.

Emeryt s.w.
środa, 31 października 2018, 12:11

Pytanie do pana płk. : Co sprawia że awansowanie na kierownicze stanowiska w s.w. sprawia że jest się tak bardzo oderwanym od rzeczywistości w służbie i opowiada takie "dyrdymały" w środkach masowego przekazu ?????

Jeszcze 4 lata
środa, 31 października 2018, 10:26

Upadek SW juz sie zaczął .... w 2019 bedzie kulminacja wieloletnich zaniedban ... doswiadczonych oddzialowych nikt nawet nie próbuje zatrzymac a to doswiadcznie nie do ocenienia!! Bida z nędza... okreg dolnoslaski to chyba najgorsza patologia tej skuzby!

Tweets InfoSecurity24