Antyterrorystyczny szturm w lubuskim [WIDEO]

10 marca 2019, 17:26
InfoSecurity24
InfoSecurity24

Szturm, pisk opon, huki, zadymienie, wybijane szyby i wreszcie odbijanie zakładników z rąk napastników - to sceny, które rozegrały się na zajezdni Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie Wlkp. Antyterroryści z Gorzowa, Poznania i Szczecina ćwiczyli działania zgrywające.

Lubuscy antyterroryści połączyli siły z kolegami z Poznania i ze Szczecina oraz Straży Granicznej. Celem ćwiczeń było zgranie i synchronizacja pododdziałów antyterrorystycznych. Działania zgrywające miały na celu połączenie wysokich, indywidualnych umiejętności każdego policyjnego antyterrorysty. Chodziło więc o to, aby w przypadku zaistnienia większego zagrożenia, gdzie potrzebny jest udział kilku oddziałów, bez namysłu, zawahania i dłuższych przygotowań taktycznych przystąpić już do fazy szturmowej w większej liczbie.

To duże wyzwanie, gdzie kilkudziesięciu antyterrorystów musi nagle realizować zadanie, do którego wcześniej potrzebna była dużo mniejsza ich liczba. Optymalna synchronizacja takich działań pod względem taktycznym i technicznym decyduje o ostatecznym rozwiązaniu podobnych sytuacji. A, że nie ma tu miejsca na najmniejszy błąd, wszystko musi przebiegać jak w szwajcarskim zegarku. Do tego potrzebne są godziny spędzone na poligonie i w terenie.

nadkom. Marcin Maludy

Antyterroryści ćwiczyli na zajezdni tramwajowej kilkanaście scenariuszy i wariantów. Od tych najprostszych polegających na podejściu, po te najbardziej skomplikowane- dynamiczne podjazdy z użyciem samochodów bojowych, amunicji barwiącej, granatów hukowych czy środków pozoracji. Finałem było odbijanie zakładników z rąk napastników oraz ich zatrzymanie.

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 5
kamyk
poniedziałek, 11 marca 2019, 22:20

Po proszę taki szturm po 12 godzinach przebywania w 5 stopniach celsjusza przez grupę. Zobaczymy profesjonalizm.

amator
poniedziałek, 11 marca 2019, 13:38

tak profesjonalny szturm, ćwiczenia są ważne, zwłaszcza zgrywające. niestety funkcjonariusz na filmie ma dziurawe buty.... dramat, czy to wynik oszczędności w służbach. wstyd i tyle. na potwierdzenie słów to wystarczy obejrzeć powyższy film 1:19 -1:20.

Emeryt AT
poniedziałek, 11 marca 2019, 13:12

Żenada ... amatorka...Lipa totalna...

Wg mnie
poniedziałek, 11 marca 2019, 12:03

Wygląda to słabo

Nebel
poniedziałek, 11 marca 2019, 11:22

Najfajniejszy był ten łom/młot do rozbijania szyb wylatujący z rąk jednego z antyterorystów i wpadający do wnętrza pojazdu (1.07 min filmu). Ciekawe co by było gdyby chłopaki z wnętrza tramwaju mu go odrzucili. Na gogle