Reklama

Szczeniak symbolem rosyjskiego wsparcia dla Francuzów

22 listopada 2015, 10:43
Fot. YouTube/mil.ru
Fot. mvd.ru

Rosja zadeklarowała pomoc Francji w zwalczaniu terroryzmu i w geście solidarności wysłała szczeniaka, który ma zastąpić psa z jednostki antyterrorystycznej RAID zastrzelonego przez dżihadystów w czasie szturmu na ich kryjówkę w podparyskiej dzielnicy Saint-Denis.

Informacja o śmierci siedmioletniego psa Diesela z jednostki antyterrorystycznej obiegła cały świat i wzbudziła ogromne emocje. By zrekompensować tą stratę, Rosjanie we wzruszającym geście pomocy postanowili wysłać do Francji szczeniaka, który od razu zdobył sympatię internautów. Stał się on też symbolem współpracy, ponieważ razem z psem rosyjski minister spraw wewnętrznych Władimir Kołokolcew wysłał ważny list, w którym oficjalnie zadeklarował „gotowość do dalszej współpracy Rosji z Francją w walce z przestępczością i terroryzmem".

Podarowany Francuzom szczeniak to, jak to określono, „policyjny owczarek” o imieniu Dobrynia. Nazwano go tak na cześć legendarnego bohatera rosyjskiego Dobrynia Nikiticza, który w Rosji jest symbolem rycerskich cnót – w tym odwagi i altruizmu.

Nie jest to pierwszy sygnał solidarności francusko–rosyjskiej. Dzień po zamachu w Paryżu Rosjanie namalowali na bombach zrzuconych później w Syrii napisy: „Za naszych” i „Za Paryż”.

KomentarzeLiczba komentarzy: 10
okl
wtorek, 24 listopada 2015, 11:03

Ciekawe co za idiota wysłał psa na uzbrojonych terrorystów?

m.h.
wtorek, 24 listopada 2015, 10:58

zamiast zajmować się pierdołami można by napisać, że Tureckie F-16 zestrzeliły niezidentyfikowany samolot...

Geoffrey
wtorek, 24 listopada 2015, 10:57

Szczyt cynizmu - wysyłać puszystego pieska do Paryża i jednocześnie bombardować cywilów w Syrii i Ukrainie.

ret
wtorek, 1 grudnia 2015, 18:15

fajny szczeniak - szkoda że szpion - pewnie już po kursie w KGB :)

Kolo
wtorek, 24 listopada 2015, 12:35

Propagandowy majstersztyk.

Reklama
Tweets InfoSecurity24