Reklama

Służba Ochrony Państwa

SOP z jedną ofertą na nowe radiotelefony

Fot. sop.gov.pl
Fot. sop.gov.pl

Służba Ochrony Państwa dokonała otwarcia ofert w przetargu na nowe radiotelefony nasobne dla funkcjonariuszy. Jak się okazało, w postępowaniu pojawiła się tylko jedna oferta, a więc jeśli formacja zdecyduje się na podpisanie umowy, za sprzęt będzie musiała zapłacić ponad 236 tys. złotych.

Służba Ochrony Państwa (SOP) otrzymała ostatecznie tylko jedną ofertę w przetargu mającym wyłonić dostawcę nowych radiotelefonów nasobnych. Pochodzi ona od ELEKTRIT Sp. z o.o. z miejscowości Łapy, która - jak możemy przeczytać na stronie internetowej firmy - jest dystrybutorem sprzętu radiokomunikacyjnego m.in. Kenwood i ATEX.

ELEKTRIT za realizację zamówienia oczekuje 236 080 zł, przy terminie realizacji określonym na od 76 do 90 dni. W ofercie firmy ELEKRIT Sp. z o.o. nie pojawił się zapis o przedłużeniu okresu gwarancji. Trzeba przy tym zauważyć, że SOP zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zakupu nowych radiotelefonów 238 000 zł, a więc złożona oferta mieści się w zaplanowanym pierwotnie przez formację budżecie.

Przypomnijmy, SOP zamierza pozyskać 52 komplety radiotelefonów nasobnych dla funkcjonariuszy. W skład jednego kompletu wchodzić ma zestaw nadawczo-odbiorczy, czyli radiotelefon oraz dwie sztuki baterii akumulatorów. Zasilanie baterii ma starczyć przez minimum 8 godzin pracy, przy proporcjach nadawania-odbioru-stanu gotowości urządzenia do pracy wynoszącego procentowo 5-5-90. W zestawie powinna znaleźć się również antena długości min. 15 cm, pozwalająca na korzystanie z zakresu częstotliwości pracy min. 162-174 MHz.

W komplecie powinien znaleźć się także klips do pasa, pozwalający na przymocowanie radiotelefonu do pasków o szerokości 50 mm. Istotną rolę, z racji specyfiki wykorzystania przez SOP, pełnić ma dwuczęściowy zestaw kamuflowany, dołączany do urządzenia za pomocą adaptera bez użycia dodatkowych narzędzi. Ma on być w kolorze czarnym z bezbarwnym fonowodem i wkładką douszną. Przy czym, wykorzystane w tym celu złącze umożliwiać powinno podłączenie również dodatkowych akcesoriów, w tym m.in. mikrofonogłośnika, zestawu podkaskowego oraz umożliwiać transmisję danych cyfrowych. Nowe radiotelefony mają zapewniać pełną współpracę z radiotelefonami przenośnymi Kenwood NX 200, przewoźnymi Kenwood NX 700 oraz retransmisyjnymi stacjami trankingowymi Kenwood NXR 700.

JR

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze