Nadinsp. Augustyniak: Policjanci muszą być na ulicach [WIDEO]

10 maja 2019, 10:01

W studiu InfoSecurity24.pl na tegorocznych targach EUROPOLTECH 2019 w Warszawie, nadinspektor Dariusz Augustyniak, I Zastępca Komendanta Głównego Policji, mówił m.in. o procesie modernizacji Polskiej Policji. Zauważył, że dzięki ustawie modernizacyjnej udało się wymienić stary i zniszczony sprzęt na nowy, wybudować lub rozpocząć budowę nowych obiektów, rozwinąć flotę pojazdów, ale też dokonać zmian w przestrzeni technologii IT. Odniósł się także do największych wyzwań w zakresie rekrutacji do służby i relacji ze społeczeństwem. W rozmowie nie zabrakło również wątków dotyczących zakupów śmigłowców, transporterów opancerzonych i zmian w funkcjonowaniu policyjnych antyterrorystów.

Nadinspektor Dariusz Augustyniak pytany o zmiany w zakresie wyposażenia polskich funkcjonariuszy, podkreślił rolę inwestycji w kamery nasobne, rejestrujące na co dzień działania policjantów.

W tej chwili, w mojej ocenie bardzo ciekawa rzecz, w polskiej Policji funkcjonuje już dobrze ponad 2 tys. kamer nasobnych. To jest narzędzie, które na świecie jest dobrze znane, w Polsce troszkę mniej. (…) To jest produkt bardzo nowy, bo my praktycznie z początkiem roku wprowadziliśmy to narzędzie do polskiej Policji, więc myślę, że jeszcze nie czas na oceny.

nadinsp. Dariusz Augustyniak, I Zastępca Komendanta Głównego Policji 

Zastępca Komendanta Głównego Policji zwrócił też uwagę na fakt ciągłego doskonalenia floty pojazdów jakimi dysponuje polska Policja.

Cały czas trwają prace nad udoskonaleniem pojazdów. O tym sami policjanci nie wiedzą, że my dokładamy, badamy, żeby był lepszy sygnał, żeby był bardziej słyszalny, żeby te światła uprzywilejowana, które są zamontowane na radiowozach były bezpieczne dla policjanta, żeby policjanta nie oślepiły. To są bardzo istotne rzeczy przy prowadzeniu interwencji. Bardzo mnie cieszy to, że wprowadziliśmy kilkadziesiąt nowych rozwiązań kombiwanów.

nadinsp. Dariusz Augustyniak, I Zastępca Komendanta Głównego Policji

Wiceszef Policji, odniósł się także do nowego malowania policyjnych radiowozów, które były prezentowane w Warszawie na EUROPOLTECH 2019.

Będziemy wprowadzali elementy odblaskowe, które mają zdecydowanie poprawić widoczność obrysu samego radiowozu. To będzie i bardziej bezpieczne dla samych policjantów, ale również i dla innych użytkowników ruchu.

nadinsp. Dariusz Augustyniak, I Zastępca Komendanta Głównego Policji

Nadinspektora Dariusza Augustyniaka pytaliśmy też m.in. o inwestycje w infrastrukturę i budowę nowych jednostek. 

Przede wszystkim, stan budynków policyjnych oddaje stan państwa. Dobre budynki, odnowione, nowoczesne, to świadczy o państwie. Ale również, my stawiamy na budowanie nowych obiektów. Bo te nowe obiekty są szyte na miarę. Każdorazowo, jeżeli wybudujemy jakiś obiekt pytamy policjantów, co wam przeszkadza, co tu nie wyszło i te wnioski przenosimy na kolejną inwestycję, że ta kolejna inwestycja jest pozbawiona tych błędów.

nadinsp. Dariusz Augustyniak, I Zastępca Komendanta Głównego Policji

 jr

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 15
Karol
niedziela, 1 września 2019, 12:57

Na nowych radiowozach sygnały powiny być tylko w techologi led Belki świetlne niskie aby zmniejszyć żużycie paliwa. Z tyłu na radiowozie tablice świetlne to przekazywania komunikatów tekstowych dla kierowców można by mnożyć. A najlepiej zapytać policjantów

Polak
poniedziałek, 17 czerwca 2019, 16:25

Niech policja zacznie pracować ciężko, a nie jak urzędnik od 8 do 16,

Tu
środa, 11 grudnia 2019, 21:33

Policja pracuje całą dobę. Nie siej fermentu i nieprawdy.

Dr Y
sobota, 2 listopada 2019, 13:47

Trzeba pracować mądrze a nie ciężko.

Kpd
wtorek, 14 maja 2019, 23:54

Dobra a tak na poważnie kiedy będzie papier bo policjanci nie mają na czym pisać, niektórzy sami kupują.

obywatel
poniedziałek, 22 lipca 2019, 12:28

Nie przesadzaj że kupują za swoje papier

Arek
sobota, 11 maja 2019, 18:01

..dodam jeszcze takie smaczki jak: -Folia agromata na skarpy bez kołków którą porywa wiatr -Drzwi tak ciężkie bez wspomagania otwierania że sypią się betonowe framugi od uderzania -Szuflady do wydawania broni...ale nie mieści się w nich strzelba glauberyt lub ak -Brak kubłów na śmieci od dwóch lat bo ... przetarg chyba trwa...a to skomplikowana rzecz kubeł na śmieci -Sygnały w pojazdach dla przewodników psów na szybach tylnich nie uszczelnione opaską...nie dolegające do tafli szyby przez co stroboskop niebieski odbija się od lustra szyby i oślepia psa (działanie stroboskopu może wywoływać padaczkę)... -uszczelnienia prysznicy ze styropianu pomalowanego farbą ,silikon nałożony w wężyk bez wygładzenia itp. Dziwi mnie że są takie buble bo każdy szeregowy!!policjant użytkownik wchodzi i je widzi...ale nie widzi ich nadzór.nie widz bo boi się wytknięcia błędów bo to oznacza brak nadzoru-błędne koło.panowie z kwp...zróbcie objazdówke obiektów na odbiory puki są na gwrancji ze specjaistami od budowlanki lub zróbcie anonimowe ankiety wad wykrytych...puki są obiekty na gwarancji!

poniedziałek, 22 lipca 2019, 12:30

Jeżeli narzekasz na sprzęt to powinieneś chodzić na piechotę

Arek
sobota, 11 maja 2019, 03:33

Każda inwestycja nowa ma buble których nikt nie sprawdza jak chce ktoś wytknąć jest napiętnowany.znam 5... Największa komenda w Polsce. 1.garaż podziemny tak niski że ducato zachacza antenami a bramy i szlanany bez czujników zbliżeniowych 2.stanowiska dla pojazdów tak wąskie że drzwi sie nie otwierają w pełni 3.na piętrach czujniki dymu których wciśnięcie otwiera blokowane kartami drzwi w trybie awaryjnym...np.uciekającemu 4.rykoszetujące podłogi strzelbicy bo zamówione wojskowe pod 5,56mm nie rykoszetowały a na 9mm ping-pong 5.osiadające drzwi odpadające klamki 6.w pdoZ kamery nie obejmujące całej celi... listwy ostre drzwi inokien które zatrzymany może łatwo demontować jako broń 7.strzElnice nie spełniające norm stężeń całodniowego strzElania 8.brak parkingów dla policjantów a tylko dla kierownictwa niskiego i wysokiego szczebla 9.rury nawadniające do kojców puszczane na zewnatrz bez osłon zamarzające zimą i wiele innych bubli... I od tego jest nadzór zaopatrzenia i inwestycji! A grupach inspektorów galaktycznych

Tweets InfoSecurity24