"Służbę Więzienną czeka dość duża rotacja kadrowa” [SKANER InfoSecurity24]

30 października 2018, 12:11

Do Służby Więziennej poszukujemy ludzi, którzy wykazują się pewnym poziomem empatii w stosunku do drugiego człowieka, ale też wykazujących sprawnością fizyczną, oraz to co stawiałbym chyba na pierwszym miejscu, kandydatów o dużej odporności psychicznej – mówił w rozmowie z InfoSecurity24.pl Zastępca Dyrektora Generalnego Służby Więziennej, płk Grzegorz Fedorowicz. Z wiceszefem SW rozmawialiśmy w Lublinie przy okazji drugiej Wschodniej Konferencji i Targach Ochrony Granic "Granice".

Od jakiegoś czasu przygotowujemy się do zmiany systemu szkolenia. Ma to na celu większą profesjonalizację Służby Więziennej. Tworzy się szkoła wyższa, która wystartuje, jak sądzę, od nowego roku akademickiego (…). Przyszły rok akademicki będzie tym pierwszym rokiem, w którym będziemy mieli wyższą szkołę, Akademię Służby Więziennej.

płk Grzegorz Fedorowicz, Zastępca Dyrektora Generalnego Służby Więziennej

Zmierzamy do tego, żeby służba ochronna była lepiej wyposażona w uzbrojenie, lepiej ubrana, lepiej wyposażona we wszystkie takie urządzenia które służą do tego by poczucie bezpieczeństwa w jednostkach penitencjarnych było większe. Mamy tu na myśli m.in. uzbrojenie, które już jakiś czas temu zaczęliśmy wymieniać. Jest to uzbrojenie, które ma stać się bardziej humanitarne. Może to zabrzmi dziwnie, ale tutaj chodzi o to że skutki używania określonego rodzaju uzbrojenia mają być bardziej humanitarne.

płk Grzegorz Fedorowicz, Zastępca Dyrektora Generalnego Służby Więziennej
InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 45
Gad
środa, 31 października 2018, 15:41

Co ty chłopie za bajki opowiadasz będziecie mieć dużo wakatów chyba a nie kadetów po nowym roku czemu nie mówisz ilu funkcjonariusz brakuje w służbie ile nadgodzin mają. A narkotyków to jest tyle w więzieniach żebys tego nie uniósł kiedyś chandlowalo się tym pod szkołami a teraz w więzieniach bo stawka za gram jest 10 razy wyższa niż na wolności i z tego żyją grypy przestępcze. A te odznaki to chyba nie za pracę w oddziałach mieszkalnych bo ja żadnej nie mam po 15 latach służby.

jacek
środa, 31 października 2018, 15:22

Panie pułkowniku szkoła nie jest przygotowana do dnia dzisiejszego. Nawet kadry pedagogicznej nie ma. W obecnej chwili doświadczeni funkcjonariusze odchodzą ze służby do SOP. A wie Pan dlaczego, bo po pierwsze mają 1000 PLN brutto więcej na samym przejściu, a po drugie co jest najważniejsze cywil przed służbą wlicza im się do emerytury w przeciwieństwie do naszych funkcjonariuszy. Ci co mają 13, 14 lat odchodzą i po 15 latach odejdą z SOP. Ci co przyjęli się po 1999 roku i nie wlicza im się cywil odejdą. Pozdrawiam. Aha z okręgu warszawskiego odeszło około 40 funkcjonariuszy i planuje odejść około 50. wszyscy powyżej 10 lat służby. Taka Jest polityka kadrowa prowadzona. No i dodatek służbowy 200,250, 350 po 10 latach służby. Kpina.

Emeryt s.w.
środa, 31 października 2018, 12:11

Pytanie do pana płk. : Co sprawia że awansowanie na kierownicze stanowiska w s.w. sprawia że jest się tak bardzo oderwanym od rzeczywistości w służbie i opowiada takie "dyrdymały" w środkach masowego przekazu ?????

Jeszcze 4 lata
środa, 31 października 2018, 10:26

Upadek SW juz sie zaczął .... w 2019 bedzie kulminacja wieloletnich zaniedban ... doswiadczonych oddzialowych nikt nawet nie próbuje zatrzymac a to doswiadcznie nie do ocenienia!! Bida z nędza... okreg dolnoslaski to chyba najgorsza patologia tej skuzby!

Piotr
środa, 31 października 2018, 10:26

SW sięgnęła dna, kto przyjdzie do tej pracy za te pieniądze, przesadny humanitaryzm, strach używać środków przymusu bezpośredniego bo są wszczynane czynności,obudźcie się tam u góry w takich miejscach musi być dyscyplina, bandyta ma się bać a nie się śmiać z funkcjonariusza. Bez godnego wynagrodzenia przy takim stanie rzeczy nie widzę młodych kandydatów tym bardziej, że inne służby bardziej atrakcyjniejsze borykają się z brakami kadrowymi.