"Karabinek uniwersalny". UMO prezentuje Berettę ARX-160 [WIDEO]

9 kwietnia 2019, 10:47

Targi #WIĘZIENNICTWO2019 w Lublinie były miejscem w którym mundurowi mieli okazję zapoznać się z wyposażeniem dedykowanym Służbie Więziennej. Podczas targów prezentowany był m.in. karabinek ARX-160 firmy Beretta, który już teraz znajduje się na wyposażeniu funkcjonariuszy SW, jak również system pozwalający zgrać ze sobą popularne Tasery i kamery nasobne, które znalazły się w ofercie firmy UMO z podwarszawskiej Zielonki.

Marcin Baranowski, szef szkolenia UMO w trakcie targów #WIĘZIENNICTWO2019 w Lublinie zaprezentował produkt wiodący, a więc karabinek Beretta ARX-160, będący uniwersalnym karabinkiem kompaktowym. Przypomniał, że Służba Więzienna zakupiła już w ubiegłym roku tego rodzaju uzbrojenie. Na Targach Lublin można było zobaczyć również dodatkowy asortyment do samego karabinka w postaci np. specjalistycznych celowników.

Baranowski podkreślał, że ARX-160 Beretta jest karabinkiem wygodnym w użytkowaniu, który można ułożyć pod preferencje konkretnego użytkownika, pozwalając na samodzielną konfigurację. Co więcej, jest w tym przypadku możliwość obsługi tego rodzaju broni przez osoby praworęczne oraz leworęczne, niezależnie od budowy ciała konkretnej osoby. 

Na targach w Lublinie można było również obejrzeć rozwiązanie zespalające popularne Tasery z kamerami nasobnymi. Ich spięcie pozwala na automatyczne włączenie zapisu z kamery w przypadku odbezpieczenia urządzenia Taser.

jr

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 14
PolAK
wtorek, 8 października 2019, 00:10

ten karabinek to szajs ! grzeje się jak piec hutniczy po 3 magazynku nawet szyny na plastikowej obudowie są gorące, nie wspomnę o zacinaniu się i psuciu amunicji. Ktoś kto zadecydował o kupnie tego karabinka G wiedział na temat broni ale tak już jest jak się G wie ale za to ma się stanowisko !

Gort
środa, 10 kwietnia 2019, 01:48

Dlaczego za państwowe organizuje się kolejne targi? W Polsce jest MSPO i dodatkowe imprezy tylko wprowadzają środki bez efektów sprzedażowych.

pk69
wtorek, 9 kwietnia 2019, 21:14

uniwersalny to jest kałach. A to plastikowy mało wytrzymały badziew...oczywiście moje komentarze rzadko się pojawiają...

w
wtorek, 9 kwietnia 2019, 21:04

powinien za to siedzieć. Spróbowałby we Francji cos takiego zrobić. Mamy Radom i kupujmy swoje, zwłaszcza ze klawiszy nie planujemy wysłac do Afganistanu. A moze powinnismy >>> Uzbrojenie maja lepsze niz nasza armia

JARO
wtorek, 9 kwietnia 2019, 20:49

A czy nie powinni zakupić przypadkiem polskiej konstrukcji ? Przecież Grot dostępny. Chyba że inne kwestie wchodziły w grę przy tym zakupie, ale to już niech się martwią odpowiednie służby.

Reklama
Tweets InfoSecurity24