Mariusz Kamiński od środy oficjalnie szefem MSWiA

13 sierpnia 2019, 13:51
kamiński mariusz, fot. cba.gov.pol
Fot. CBA

Prezydent Andrzej Duda powoła w środę Mariusza Kamińskiego na urząd ministra spraw wewnętrznych i administracji - poinformował rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. Uroczystość odbędzie się przed południem w Pałacu Prezydenckim.

"14 sierpnia 2019 r. (środa) o godz. 10.00 w Pałacu Prezydenckim Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda dokona zmiany w składzie Rady Ministrów. Podczas uroczystości planowane jest wystąpienie Prezydenta RP" - poinformował prezydencka kancelaria na stronie internetowej.

Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski potwierdził, że chodzi o nominację Mariusza Kamińskiego na szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W piątek dotychczasowy marszałek Sejmu Marek Kuchciński złożył rezygnację. Miało to związek z informacjami o jego lotach służbowych. Nowym marszałkiem została dotychczasowa szefowa MSWiA Elżbieta Witek.

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował w piątek, że premier Morawiecki powierzył obowiązki w MSWiA ministrowi koordynatorowi ds. służb specjalnych Mariuszowi Kamińskiemu. Szef rządu zwrócił się też do prezydenta Andrzeja Dudy o powołanie Kamińskiego na nowego ministra spraw wewnętrznych i administracji. "Minister nadal będzie koordynował pracę służb specjalnych" - zaznaczył Müller.

PAP - mini

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Gostek
środa, 14 sierpnia 2019, 21:14

A kiedy MSWiA zajmie się wypłatą zaległych ekwiwalentów za niewykorzystane urlopy dla funkcjonariuszy odchodzących na emeryturę. Mija prawie rok....czyżby ministerstwo stać było na walki sądowe i odsetki od takich niebagatelnych kwot?

Ustawiator
wtorek, 13 sierpnia 2019, 21:39

Premier forsuje swoja ekipę . A tutaj czarny parasol z nowogrodzkiej będzie rządził Przypominam to panowie od slynnej bramy wjazdowej prezesa

Tweets InfoSecurity24