ABW rozbiła grupę „piorącą” pieniądze

26 listopada 2018, 10:12
Piątkarze, wydział V ABW, fot. ABW
Fot. ABW

Jak poinformował Rzecznik Prasowy Ministra Koordynatora Służb Specjalnych, 21 listopada 2018 r. funkcjonariusze ABW zatrzymali mężczyznę podejrzanego o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się praniem brudnych pieniędzy. Straty Skarbu Państwa szacowane są na nie mniej niż 100 mln złotych.

Podejrzany to prezes zarządu firmy, który w przestępczym procederze pełnił rolę tzw. „słupa” – wynika z informacji przekazanej przez Stanisława Żaryna, Rzecznika Prasowego Ministra Koordynatora Służb Specjalnych. 

W wyniku działalności zorganizowanej grupy przestępczej Skarb Państwa poniósł straty w wysokości nie mniejszej niż 100 milionów złotych. Przez konta bankowe, zarządzane przez członków grupy, przepłynęło nie mniej niż 165 milionów złotych. 

Mężczyźnie przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania brudnych pieniędzy, przestępstw finansowo-skarbowych. Prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju.

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Sprawiedliwość
środa, 5 grudnia 2018, 09:39

Pogratulować złapania slupa, wszak od tego on jest by się dać złapać w razie problemow. Nie zatrzymano ano wysyłających do słupa ani odbierajacych od słupa, nie zatrzymano nic z owych 100mln. Same powody do chwaly. Jak istotnym czlonkim grupy była ta osoba świadczy fakt że nawet nie zastosowano aresztu a jedynie dozor. Niezwykle pobłażliwe nasze władze są jak dla kogoś kto wypral 100mln zl.

Reklama
Tweets InfoSecurity24