Wójcik za Jakiego. Służba Więzienna ma nowego „szefa”

4 lipca 2019, 16:03
michał wójcik, fot. ms.gov.pl
Fot. Ministerstwo Sprawiedliwości

Jak dowiedziało się InfoSecurity24.pl sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, Michał Wójcik, przejął po odchodzącym do europarlamentu Patryku Jakim, nadzór nad Służbą Więzienną.

"Nadzór nad Służbą Więzienną w Ministerstwie Sprawiedliwości sprawuje Sekretarz Stanu Michał Wójcik" - poinformował redakcję InfoSecurity24.pl Zespół Prasowy Ministerstwa Sprawiedliwości.

Michał Wójcik jest absolwentem prawa na Uniwersytecie Śląskim. W wyborach parlamentarnych w 2005 r. został wybrany na posła. Przewodniczył stałej Podkomisji Rzemiosła i Usług, zasiadał w Komisji Rozwoju Przedsiębiorczości, Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej oraz Komisji Nadzwyczajnej „Solidarne Państwo”. W wyborach parlamentarnych w roku 2015 uzyskał mandat poselski z okręgu katowickiego. Zasiada w Komisji Gospodarki i Rozwoju oraz Komisji Społecznej i Rodziny.

Wójcik będzie w teraz sprawował bezpośredni nadzór nad „armią” funkcjonariuszy SW. Służba Więzienna jest drugą co do wielkości, po policji, uzbrojoną formacją mundurową w Polsce. Według stanu na 31 grudnia liczyła blisko 28 tys. mundurowych.  

Wójcik miał niedawno okazję zmierzyć się z nowymi obowiązkami, uczestniczył bowiem w sejmowej komisji sprawiedliwości i odpowiadał na pytania posłów dotyczące realizacji programu modernizacji SW w 2018 roku.

Przypomnijmy, Patryk Jaki, przed Wójcikiem nadzorujący SW, w ostanich eurowyborach zdobył ponad 258 tys. głosów, czym zapewnił sobie mandat posła w Parlamencie Europejskim.

DM

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 22
K.
piątek, 5 lipca 2019, 02:10

Ja uważam że Jaki sprawdził się jako wiceminister odpowiedzialny za Służbę Więzienną, za jego czasów pojawiło się sporo nowego sprzętu, zakłady są remontowane nie zaponiano też o nas przy okazji podwyżek. Mi osobiście też bardzo podobało się jak bronił naszej formacji w mediach przy okazji różnych wydarzeń np. morderstwa Adamowicz. Uważam że przed nowym ministrem poprzeczka jest powieszona dość wysoko ale wierzę że da radę. Ja osobiście oczekuje dwóch rzeczy abyśmy jako służba nie byli gorzej traktowani niż inne formacje a druga sprawa to aby zawsze w mediach trzymał stronę funkcjonariuszy bowiem jak dobrze wiemy poziom dziennikarstwa a Polsce jest bardzo niski w 5 minut jedna gazeta lub stacja telewizyjna jest w stabie zmieszać nas z błotem mimo że nie popełniliśmy żadnego błędu.

Oddziałowy
piątek, 5 lipca 2019, 01:11

Znowu będą oszukiwać następnego Ministra statystykami i administracyjnymi sztuczkami i tak naprawdę chłopi a nie będzie wiedział czym tak naprawdę jest Służba Więzienna i ciężka Służba na oddziałach

Piotr
czwartek, 4 lipca 2019, 23:41

GRATULACJE MERYTORYCZNY GOŚĆ!!

9 mm parabellum
czwartek, 4 lipca 2019, 23:00

No Wójcik to w takim razie mam kilka tematów do ogarnięcia. W mojej jednostce skazani maja więcej sprzętu RTV w celi jak w Media Expert np w 6 osobowej celi jest jeden duży telewizor, 6 szt dvd przenośnych, 6 szt słuchawek bezprzewodowych, Maszynki do gotowania,maszynki do strzyżenia i I wiele wiele innych rarytasow. Sporządzane są wnioski o ukaranie i dyrektorka zawsze odstepuje od ukarania. Za napaść na funkcjonariusza karany jest funkcjonariusz(fakt autentyczny..... 3 dni po zdarzeniu skazany,, w nagrodę miał widzenie bezdozorowe''. Dyrektorka ZK potrafi osobiście przyjść na oddział i pobrać osadzonego oraz doprowadzić go do magazynu aby sobie pobrał tv. Skazani z innych jednostek dzwonią do dyrektorki na prywatny tel i skarżą się na funkcjonariuszy która później zmienia im stanowiska pracy. To tylko 1% procent absurdów. Gdybym chciał opisać żenujące sytuację tylko z tygodnia to mógłbym książkę napisać. Nikt z tym nic nie robi bo teraz liczy się tzw wizerunek i prestiż służby.

Straznik
czwartek, 4 lipca 2019, 21:28

No Wójcik może zajmie się wreszcie tym przerostem administracji w więziennictwie.Chyba że zamienił stryjek siekierkę na kijek

czwartek, 4 lipca 2019, 22:44

Reklama
Tweets InfoSecurity24