W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie wykładowca postrzelił dwoje policjantów

20 maja 2019, 19:37
strzelanie, policja. fot. policja.pl
Fot. policja.pl

Podczas szkolenia na strzelnicy w WSPol w Szczytnie wykładowca z broni typu glock nabitej ostrą amunicją postrzelił policjanta i policjantkę. Ranni zostali odwiezieni do szpitali - poinformował rzecznik uczelni.

Rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie Marcin Piotrowski poinformował, że ranni to uczestnicy kursu podstawowego, którzy "dopiero zaczynają swoją przygodę z policją". Mają 29 i 30 lat.

"Na miejscu zdarzenia udzielono im pierwszej pomocy, karetki zabrały ich przytomnych do szpitali" - zapewnił Piotrowski. Stan zdrowia rannych nie jest znany.

"Z moich informacji wynika, że ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo" - powiedział podinspektor Marcin Piotrowski, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie w rozmowie z "Gazetą Olsztyńską".

Piotrowski poinformował, że do wypadku doszło w poniedziałek po południu na wewnętrznej, zamkniętej strzelnicy zlokalizowanej na terenie WSPol w Szczytnie. Broń, z której postrzelono dwoje uczestników kursu podstawowego, trzymał w rękach wykładowca.

"To bardzo ceniony, doświadczony wykładowca z ponad 30-letnim stażem pracy. Ceniony i lubiany. Broń wystrzeliła w jego rękach, nie wiemy dlaczego tak się stało" - powiedział Piotrowski i dodał, że na miejscu pracują policjanci ze Szczytna oraz prokurator.

"Wszelkie okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane" - zapewnił Piotrowski.

 

PAP - mini

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 14
INSTRUKTOR-3
wtorek, 21 maja 2019, 10:13

Zenada !!! Totalna KOMPROMITACJA !!! Oto obraz szkolenia polskich sluzb ! Taka sytuacja jest rzadkoscia w krajach III-swiata ! Nie chcemy, aby tak wyszkoleni policjanci strzegli naszego bezpieczenstwa !!!

Tweets InfoSecurity24