W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie wykładowca postrzelił dwoje policjantów

20 maja 2019, 19:37
strzelanie, policja. fot. policja.pl
Fot. policja.pl

Podczas szkolenia na strzelnicy w WSPol w Szczytnie wykładowca z broni typu glock nabitej ostrą amunicją postrzelił policjanta i policjantkę. Ranni zostali odwiezieni do szpitali - poinformował rzecznik uczelni.

Rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie Marcin Piotrowski poinformował, że ranni to uczestnicy kursu podstawowego, którzy "dopiero zaczynają swoją przygodę z policją". Mają 29 i 30 lat.

"Na miejscu zdarzenia udzielono im pierwszej pomocy, karetki zabrały ich przytomnych do szpitali" - zapewnił Piotrowski. Stan zdrowia rannych nie jest znany.

"Z moich informacji wynika, że ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo" - powiedział podinspektor Marcin Piotrowski, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie w rozmowie z "Gazetą Olsztyńską".

Piotrowski poinformował, że do wypadku doszło w poniedziałek po południu na wewnętrznej, zamkniętej strzelnicy zlokalizowanej na terenie WSPol w Szczytnie. Broń, z której postrzelono dwoje uczestników kursu podstawowego, trzymał w rękach wykładowca.

"To bardzo ceniony, doświadczony wykładowca z ponad 30-letnim stażem pracy. Ceniony i lubiany. Broń wystrzeliła w jego rękach, nie wiemy dlaczego tak się stało" - powiedział Piotrowski i dodał, że na miejscu pracują policjanci ze Szczytna oraz prokurator.

"Wszelkie okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane" - zapewnił Piotrowski.

 

PAP - mini

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 14
m@rio
wtorek, 21 maja 2019, 18:31

Nie bez przyczyny emerytura była po 15 latach

pk78
wtorek, 21 maja 2019, 11:53

No doświadczony ,że hej... aż strach pomyśleć jacy są ci mniej doświadczeni wykładowcy... Na cywilnej strzelnicy jak by się to stało to już by był zarzut zabójstwa z automatu... Brak doświadczenia,za mało strzelań (dynamicznych wcale ) policjantów i takie są skutki

kierowcaBombowca
wtorek, 21 maja 2019, 11:47

"Doswiadczony" instruktor kierujacy lufe w studentow i zdziwiony bo bron "wystrzelila"? Myslalem ze kazdego ucza ze lufy NIGDY nie kieruje sie w strone czlowieka (z wyjatkiem kiedy chcesz go zastrzelic).. Moze ten doswiadczony instruktor tego nie wiedzial.. Do treningu celowania w zywego czlowieka sa "pomaranczowe" Glocki z ktorych pocisku nie wystrzelisz..

Houston
wtorek, 21 maja 2019, 11:06

Skoro nie wiecie dlaczego broń wypaliła, to Wam powiem! Bo instruktor popełnił bład, nacisnął na spust, nie sprawdził broni... Broń sama nie wystrzeliła!!! Na cywilnej strzelnicy już by prokurator siedział i na bank nie byłoby użyte broń wystrzeliła w ręce strzelca". Rutyna zabija. Współczuję poszkodowanym i mimo wszystko instruktorowi. Mam nadzię, że prokurator postawi zarzut usiłowania zabujstwa, tak jak to by było w przypadku cywyla.

LopeZ
środa, 22 maja 2019, 00:55

Zabójstwo musi być choćby w zamiarze ewentualnym ale w większości raczej samo słowo zabójstwo łączy się z zamiarem bezpośrednim pozbawienia kogoś życia przez sprawcę. Tutaj to jest nieumyslne spowodowanie spowodowanie uszczerbku na zdrowiu, nieumyslne sprowadzenie zagrożenia dla życia i zdrowia. Gdzie tu zabójstwo... Houston... Masz problem z logika

Pod
wtorek, 21 maja 2019, 10:40

Broń sama nie strzela.

Tweets InfoSecurity24