"Służbę Więzienną czeka dość duża rotacja kadrowa” [SKANER InfoSecurity24]

30 października 2018, 12:11

Do Służby Więziennej poszukujemy ludzi, którzy wykazują się pewnym poziomem empatii w stosunku do drugiego człowieka, ale też wykazujących sprawnością fizyczną, oraz to co stawiałbym chyba na pierwszym miejscu, kandydatów o dużej odporności psychicznej – mówił w rozmowie z InfoSecurity24.pl Zastępca Dyrektora Generalnego Służby Więziennej, płk Grzegorz Fedorowicz. Z wiceszefem SW rozmawialiśmy w Lublinie przy okazji drugiej Wschodniej Konferencji i Targach Ochrony Granic "Granice".

Od jakiegoś czasu przygotowujemy się do zmiany systemu szkolenia. Ma to na celu większą profesjonalizację Służby Więziennej. Tworzy się szkoła wyższa, która wystartuje, jak sądzę, od nowego roku akademickiego (…). Przyszły rok akademicki będzie tym pierwszym rokiem, w którym będziemy mieli wyższą szkołę, Akademię Służby Więziennej.

płk Grzegorz Fedorowicz, Zastępca Dyrektora Generalnego Służby Więziennej

Zmierzamy do tego, żeby służba ochronna była lepiej wyposażona w uzbrojenie, lepiej ubrana, lepiej wyposażona we wszystkie takie urządzenia które służą do tego by poczucie bezpieczeństwa w jednostkach penitencjarnych było większe. Mamy tu na myśli m.in. uzbrojenie, które już jakiś czas temu zaczęliśmy wymieniać. Jest to uzbrojenie, które ma stać się bardziej humanitarne. Może to zabrzmi dziwnie, ale tutaj chodzi o to że skutki używania określonego rodzaju uzbrojenia mają być bardziej humanitarne.

płk Grzegorz Fedorowicz, Zastępca Dyrektora Generalnego Służby Więziennej
InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 46
Ironiczny
środa, 31 października 2018, 06:29

Uwazam, że nie jeden funkcjonariusz SW zgodzi się z poprzednimi wpisami... niestety

Tomi
wtorek, 30 października 2018, 23:41

Sam pracowałem w sw to patologia odradzam tej służby męczarnia ludzie którzy tym dowodzą to tragedia pocioty dobrze , ze zlikwidowali aś mokotów . Ktoś kto pisze o zmianach sam w to nie wierzy. Zrubmy jak w Stanach prywatne więzienia .

Zajwchany
wtorek, 30 października 2018, 22:30

Tego się nie da nawet słuchać jeśli ktoś służy w tym syfie

Kk
wtorek, 30 października 2018, 22:24

Najpierw niech zakleja dziury kadrowe w ochronie. Nikt nie chce pracować W TAKICH warunkach za minimalną kase. I to rezygnując z życia prywatnego bo muszą pracować dwa razy więcej gdyż nie ma ludzi...

Tonyio
wtorek, 30 października 2018, 20:29

Dawno się tak nie uśmiałem. Pracuję w tej formacji i powiem wszystkim chętnym.... UCIEKAĆ! Jak chcecie munduru to idźcie do wojska. Mniej stresu i zarobki lepsze. Do moich przełożonych w CZSW. Jest kilka problemów tej służby o których wiecie. Wadliwe prawo (środki przymusu, użycie broni) uniemożliwia ono sprawne działanie, skargi, mierna ochrona prawna funkcjonariuszy, zarobki i nadgodziny. Jeżeli są problemy ze zidentyfikowaniem ich bo za długo na stołku w Warszawie to zapraszam to jednostki podstawowej ale nie na wizytację. Dajcie kogoś na miesiąc to wszystkiego się dowiecie.

Tweets InfoSecurity24