Reklama

"Służbę Więzienną czeka dość duża rotacja kadrowa” [SKANER InfoSecurity24]

30 października 2018, 12:11

Do Służby Więziennej poszukujemy ludzi, którzy wykazują się pewnym poziomem empatii w stosunku do drugiego człowieka, ale też wykazujących sprawnością fizyczną, oraz to co stawiałbym chyba na pierwszym miejscu, kandydatów o dużej odporności psychicznej – mówił w rozmowie z InfoSecurity24.pl Zastępca Dyrektora Generalnego Służby Więziennej, płk Grzegorz Fedorowicz. Z wiceszefem SW rozmawialiśmy w Lublinie przy okazji drugiej Wschodniej Konferencji i Targach Ochrony Granic "Granice".

Od jakiegoś czasu przygotowujemy się do zmiany systemu szkolenia. Ma to na celu większą profesjonalizację Służby Więziennej. Tworzy się szkoła wyższa, która wystartuje, jak sądzę, od nowego roku akademickiego (…). Przyszły rok akademicki będzie tym pierwszym rokiem, w którym będziemy mieli wyższą szkołę, Akademię Służby Więziennej.

płk Grzegorz Fedorowicz, Zastępca Dyrektora Generalnego Służby Więziennej

Zmierzamy do tego, żeby służba ochronna była lepiej wyposażona w uzbrojenie, lepiej ubrana, lepiej wyposażona we wszystkie takie urządzenia które służą do tego by poczucie bezpieczeństwa w jednostkach penitencjarnych było większe. Mamy tu na myśli m.in. uzbrojenie, które już jakiś czas temu zaczęliśmy wymieniać. Jest to uzbrojenie, które ma stać się bardziej humanitarne. Może to zabrzmi dziwnie, ale tutaj chodzi o to że skutki używania określonego rodzaju uzbrojenia mają być bardziej humanitarne.

płk Grzegorz Fedorowicz, Zastępca Dyrektora Generalnego Służby Więziennej
InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 46
Iw
wtorek, 30 października 2018, 18:35

... "w przyszłym roku będziemy mieli ogromny nabór młodych adeptów sztuki więziennej"... Optymista z Pana, Panie Dyrektorze

Bob
wtorek, 30 października 2018, 18:15

Humanitaryzm, empatia i szeroko pojęta etyka zawodowa przełożonych ;

JeszczeSierżantSW
wtorek, 30 października 2018, 17:33

Żeby nazwać to zjawisko rotacją, muszą być chętni na zwolnione miejsce... A chętnych brak... Zatem nazwać należy to po imieniu - Masowe odejścia. Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie za jałmużnę, którą nazywacie wynagrodzeniem, robić za lokaja złodziejskiego...

Kocham PL
wtorek, 30 października 2018, 17:30

Mam kolegów, którzy przenieśli się do nas z SW. To co opowiadali o tej robocie, to jakiś żart. W Polsce stworzono prawo dla kryminalistów, gdzie więzień ma więcej praw niż pilnujący ich strażnicy. Oni nic nie muszą, mają zagwarantowane 5 daniowe posiłki, nie muszą pracować. System kar za naruszenia dyscypliny nie działa, bo dyrektorzy i przełożeni dyscyplinarni w obawie przed naruszeniem praw człowieka zamiatają wszystko pod dywan. W celach PlayStation i inne udogodnienia, siłownie. Notorycznie piszą skargi i inne pisma do których trzeba się ustosunkować. Strażnicy muszą się układać z bandziorami żeby był spokój w celach- to patologia! Moi koledzy cieszą się że odeszli z tej pracy i życzą powodzenia w naborze do Służby Więziennej.

Ja
wtorek, 30 października 2018, 16:29

Ale za 2250 chętnych do noszenia nowego sprzętu nadal nie bedzie

Reklama
Tweets InfoSecurity24