Rzecznik KGP: każdy funkcjonariusz, który wyrazi taką wolę, zostanie zaszczepiony

16 kwietnia 2021, 11:29
policja, szczepionka, fot. twitter. policja gorzów wlkp.
Fot. Twitter/Policja Gorzów Wlkp.

Od rozpoczęcia szczepień służb mundurowych zaszczepionych pierwszą dawką zostało aż 42 tys. policjantów - przekazał w piątek rzecznik komendanta głównego policji insp. Mariusz Ciarka.

Jak podkreślił w inspektor Mariusz Ciarka, policjanci to jedna z grup szczególnie narażonych w związku ze zwalczaniem pandemii COVID-19. "Codziennie wykonujemy czynności, mając do czynienia z ponad 40 tys. obywateli, to liczne interwencje, również z osobami zarażonymi już, sprawdzamy, czy przestrzegana jest kwarantanna, każdego dnia to ok. 420 tys. takich sprawdzeń" - powiedział inspektor.

"Do wczoraj zaszczepionych pierwszą dawką zostało aż 42 tys. policjantów" - przekazał w piątek policjant. Wskazał, że szczepienie służb grupy MSWiA przeciwko COVID-19 przebiega bardzo sprawnie. "Tak jak zapowiadaliśmy, do końca kwietnia pierwszą dawką powinni być zaszczepieni wszyscy funkcjonariusze policji, którzy zgłosili się, a ich stan zdrowia na to pozwala" - zapowiedział.

Co ważne, tam, gdzie jest to możliwe, szczepienia wykonują nasze zespoły medyczne jak np. w Warszawie zespół medyczny z oddziału prewencji, a szczepimy naszych ludzi również wieczorem, w weekendy i święta, by jak najszybciej zaszczepić jak najwięcej osób.

Insp. Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy komendanta głównego policji

Zaapelował również do funkcjonariuszy, który się jeszcze nie zdecydowali na szczepienie, że jest to ostatnia chwila na złożenie formularza. "Dla wszystkich zainteresowanych szczepieniem, również funkcjonariuszy przyjętych w ostatnich miesiącach, bardzo ważna informacja, że jeszcze dzisiaj mogą wypełnić formularz zgłoszenia chęci zaszczepienia" - powiedział dodając, że formularz dla policjantów jest dostępny u ich przełożonych w komendach. "Każdy funkcjonariusz, który wyrazi taką wolę, zostanie zaszczepiony, o ile nie będzie przeciwskazań zdrowotnych" - zapowiedział.

Podał, że do chwili obecnej na COVID-19 zachorowało ponad 22 tys. policjantów, a 20 niestety zmarło. "Dlatego między innymi tak ważna jest profilaktyka, w tym szczepienia" - dodał.

Przypomnijmy, jak mówił rzecznik KGP podczas niedawnej rozmowy z InfoSecurity24.pl, do zakażeń dochodzi, mimo że policjanci i pracownicy są wyposażeni we wszystkie środki ochrony osobistej. "Dlatego powtórzę jeszcze raz, pamiętajmy o tym, by przestrzegać obostrzeń. Choroba dotyka każdego" - apelował insp. Ciarka.

Szczepienia służb mundurowych przeciwko COVID-19 rozpoczęły się 24 marca.

PAP/IS24

Reklama
Reklama

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 9
Olo
czwartek, 22 kwietnia 2021, 08:47

Dane policjanta, który wyrazi wolę szczepienia trafią do Internetu...

TT
piątek, 23 kwietnia 2021, 11:17

RODO jest jak prawa człowieka. Policjantów nie obejmuje

Emeryt
niedziela, 18 kwietnia 2021, 07:48

Dlaczego w ogóle Państwo sprowadza i sczepi szczepionko astra jak ludzie nie mają chęci tym preparatem się szczepić

TT
poniedziałek, 19 kwietnia 2021, 00:04

Pozorowanie działań po najmniejszych kosztach ze swojej strony. Lata doświadczenia...

TT
sobota, 17 kwietnia 2021, 13:34

Policjant ma do wyboru Astrę albo postępowanie dyscyplinarne ze jakąś wydumaną bzdurę, bo komendant nie zrealizował statystyk wyszczepień

M
niedziela, 18 kwietnia 2021, 02:54

I 80 % za powikłania po ryzykownym szczepieniu

...
sobota, 17 kwietnia 2021, 13:27

Szczególnie te badania przed szczepieniem są dobrze zorganizowane. Przyszedł to szczepimy. Nikogo nie interesuje stan zdrowia, przeciwskazania, czy choćby obecność przeciwciał, bo jest polecenie szczepić, szczepić, szczepić. No i oczywiście najtańsza i najgorsza szczepionka.

Janek
sobota, 17 kwietnia 2021, 08:42

Astrą nie dziękuję. Zaszczepię się jak będę miał wybór

Tweets InfoSecurity24