"Zielona taktyka" policji [FOTO]

30 kwietnia 2019, 10:40
304-184847
Fot. Szkoła Policji w Słupsku
InfoSecurity24
InfoSecurity24

Taktyka poruszania się oddziałów zwartych policji w terenie otwartym oraz działania pościgowe, to najnowsze szkolenie dla policjantów prewencji przygotowane przez Główny Sztab Policji KGP. Doskonalenie taktyczne w ramach tego kursu prowadzone będzie w słupskiej Szkole Policji.

Cały projekt jest współfinansowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach programu Krajowego Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Z inicjatywą powstania tego rodzaju doskonalenia zawodowego wystąpił Główny Sztab Policji KGP, a opracowaniem merytorycznym zajął się zespół ekspertów, w skład którego weszli przedstawiciele Komendy Głównej, Szkoły Policji w Słupsku oraz Oddziałów i Samodzielnych Pododdziałów Prewencji Policji.

Cel szkoleń to doskonalenie kwalifikacji funkcjonariuszy oddziałów i samodzielnych pododdziałów prewencji Policji w zakresie prowadzenia działań pościgowych oraz zdarzeń kryzysowych.

Zajęcia prowadzić będą wykładowcy Szkoły Policji w Słupsku zgodnie ze swoją specjalizacją, wspierani przez do policjantów z oddziałów i samodzielnych pododdziałów prewencji Policji oraz przedstawicieli podmiotów pozapolicyjnych.

W trakcie zajęć główny nacisk położone będzie na doskonalenie elementów przemieszczania się pododdziałów zwartych  w ramach działań pościgowych oraz elementów działań podejmowanych w działaniach poszukiwawczych.

Podczas działań w terenie policjanci korzystać będą z urządzeń nawigacyjnych (tradycyjnych oraz elektronicznych). W terenie zalesionym z naturalnymi przeszkodami i istniejąca infrastrukturą, wykorzystywane też będą noktowizory i kamery termowizyjne. 

Realizacja całego projektu „Bezgraniczne bezpieczeństwo” była możliwa dzięki unijnemu Funduszowi Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Pierwsze zajęcia szkolenia realizowane będą w słupskiej Szkole Policji już w przyszłym miesiącu.

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 4
Despero997
środa, 1 maja 2019, 09:59

Dokładnie ja byłem w kandydackiej w OPP Warszawa w 2004/2005 to pamiętam z tyłu za garażami jednostki był taki las brzóz porośnięty wtedy gęstą trawą, kadra jednemu z naszych kolegów kazała się wdrapać i ukryć na drzewie odgrywał rolę zbiega z zakładu karnego, którego trzeba było odnaleźć i zatrzymać. Kompania była podzielona na 2 zespoły jeden do poszukiwań gdzie szło się rozciągniętą na całym terenie poszukiwań tyralierą, natomiast drugi był wyznaczony do zatrzymania. Pamiętam że dwa razy ćwiczyliśmy "Zieloną Taktykę" przez 12 miesięczną służbę kandydacką i nie było żadnego projektu z Unii i wielkiej pompy z KGP, tylko tak jak napisał przedmówca wystarczył konspekt Pozdrawiam.

Ja
środa, 1 maja 2019, 01:09

Kasa misiu kasa. Kiedyś dowodzili policjanci z doświadczeniem a dzisiaj karierowicze wyznający zasadę że musi być przeszkolenie , kurs itp.

Ciekaff
wtorek, 30 kwietnia 2019, 16:04

I pomyśleć że na początku lat 90-tych policjanci OP i to w służbie kandydackiej , takie ćwiczenia mieli raz na 6 m-cy i to prowadzone przez Dowódcę Batalionu lub Kompanii ; bez środków unijnych, wykładowców szkolnych i to wszystko w lasach w pobliżu stacjonowania OP !! Kiedyś wystarczył - konspekt ; dziś potrzeba - projektu !

bodex
środa, 1 maja 2019, 11:10

pamiętam, a po działaniach ognisko, kiełbaska, po kieliszeczku - ech łza się w oku kręci...........

Tweets InfoSecurity24