Dwa miliardy w dwa lata. KAS do modernizacji

29 października 2018, 12:02
KAS, fot. is24.pl
fot. InfoSecurity24.pl

Ministerstwo Finansów chce wnioskować do Rady Ministrów o uchwalenie programu modernizacji Krajowej Administracji Skarbowej. Program przewidywany na lata 2020-2022 ma kosztować ok. 1,9 mld zł. W 2019 r. ma on być finansowany ze środków własnych – zapowiedziała w poniedziałek minister finansów Teresa Czerwińska. 

„Będziemy wnioskować do Rady Ministrów o uchwalenie programu modernizacji KAS, będziemy chcieli, żeby Rada Ministrów podjęła uchwałę o takiej modernizacji. Modernizacja przebiegłaby w dwóch wymiarach – miękkim, inwestycja w ludzi jest konieczna, musimy podnieść wynagrodzenia pracowników KAS. (…) Drugi element tego programu to element fizyczny, typowo inwestycyjny, zakup i modernizacja sprzętu, wyposażenia niezbędnego do realizacji zadań KAS” – powiedziała podczas śniadania prasowego Czerwińska.

„W programie modernizacji, który rozpiszemy na lata 2019-2022, zakładamy, że na podniesienie wynagrodzeń wydamy 660 mln zł. Łączna wartość w latach 2020-2022 to 1,9 mld, a ponieważ chcemy rozpocząć już w 2019 r., to chcielibyśmy rozpocząć to ze środków własnych, czyli z tego co mamy. Chcę dokonać pewnych przesunięć w budżecie, żeby móc inwestować już w przyszłym roku” – dodała.

Przypomnijmy, podobne programy modernizacyjne trwają w służbach mundurowych podległych MSWiA, do których trafić ma łącznie ponad 9 mld złotych. Swoją ustawę modernizacyjną ma także Służba Więzienna i opiewa ona na ok. 2 mld złotych. Jak podkreślał w rozmowie z InfoSecurity24.pl zastępca Dyrektora Generalnego Służby Więziennej, płk SW Grzegorz Fedorowicz, "ustawa o Programie modernizacji Służby Więziennej to pierwsza tego typu ustawa dedykowana dla Służby Więziennej, od 1989 roku".

PAP/DM

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Oli
wtorek, 30 października 2018, 11:45

Nie rozumiem problemu z podatkami ich ściągalnością.problemy tworzy samo państwo. 1.masa ulg, odliczeń i zwolnień podatku mogąca generować obejścia 2. Zawilość podatkowa - powinny być dwie stawki 20 i 40% 3. Karalność- w okresie międzywojennym - a z mojej rodziny osoba była kierownikiem okręgu na południu kraju - za okradanie państwa w tym przez urzędnika było 10-15 lat a za nieumyślne zabicie czlowieka z 3 lata. Państwo powinno najsurowiej karać za działanie na szkode państwa bez tego jest słabe-szpiegostwo,obchodzenie prawa na szkode państwa , chandel na dużą skalę narkotykami...paliwem...tytoniem, nielegalny hazard itd...kary powinny zaczynać się od 10 lat-25 .smieszą mnie wyroki za szpiegostwo 3 lata... w Usa dożywocie albo 25-35 lat.tylko surowa kara i jej egzekwowanie ogranicza patologie w 90-95%. Przy jednoczesnym zlagodzeniu prawa np.możliwość produkcji władnego spirytusu ,tytoniu przy obowiązku badania jakości-certyfikowania. 4.u nas slużba jak KAS nie zajmuje się dochodzeniami w sprawie pozyskiwania majątków nielegalnie.skąď osiedlowy handlarz narkotyków ma 2 autaza 150tyś i dwa mieszkania za 500tys jak nie pracuje...po kłębku do sznurka- jak ma przepisane nankolegów skąd oni mają...konieczność udowodnienia majątku powyżej kwoty gdy ktoś nie pracuje. Pytalem o to pracownika jednego z Kas...odpoqiedzial mi nie zajmujemy się tym bo to jest ogrom pracy...a ja myśle że jest jak z paliwem do tej pory bram nacisku na nich... pan B nie pracuje od 10 lat...każdy w mieście wie że handluje narkotykami jest zgloszenie sprawdzenia do KAS. Udowadnia każde auto mieszkanie dom...jak ma na kolegów wzywa się ich...i odbieranie majątku nie możliwego do ustalenia pochodzenia.

waciak
poniedziałek, 29 października 2018, 22:56

Zwariowałeś Xyz? Przecież ten system właśnie w tym celu powstał, żeby nie było łatwiej, przyjemniej i TANIO. Ma umożliwiać miliardowe nadużycia i działa, jak wszyscy wiemy, bardzo dobrze...

Xyz
poniedziałek, 29 października 2018, 20:25

Nie lepiej zlikwidować VAT i dostosowac odpowiedni podatek dochodowy ? Wtedy całe KAS do likwidacji 3/4 urzędników skarbowych również państwo zaoszczędzi mialiardy złotych... wszystkim bedzie zylo sie łatwiej i przyjemniej...

Reklama
Tweets InfoSecurity24