Antydronowa Lanca 2.0. dla Straży Granicznej i Służby Więziennej [InfoSecurity24 TV]

8 listopada 2018, 13:59

Antydronowa Lanca 2.0., prezentowana przez WZE S.A. na II Wschodniej Konferencji i Targach Ochrony Granic w Lublinie, ma znaleźć się także w ofercie dla Straży Granicznej i Służby Więziennej. Jak podkreślają mundurowi, dziś drony, są już masowego używane m.in. do przerzutu kontrabandy przez granice, ale też do obiektów zamkniętych takich jak więzienia.

Lancę 2.0. możemy wykorzystać chociażby dla Służby Więziennej czy Straży Granicznej z racji tego, że już na dzień dzisiejszy jedni i drudzy mają problem, że dronami są przerzucane w dużych ilościach, zwłaszcza tutaj przez granicę, różne rzeczy tj. kontrabanda. (…) To samo jest już ze SW, bo już pojawiają się zjawiska, że nad więzienia nadlatują drony i próbują zrzucać różne rzeczy na ich teren. Zaś, ani jedna służba, ani druga nie jest w stanie do końca sobie z tym poradzić. Straż Graniczna próbuje jeszcze sobie z tym poradzić, bo ma jakieś środki do tego w tej chwili, ale Służba Więzienna nie posiada ich w ogóle na dzień dzisiejszy.

Andrzej Jędrzejczyk, Kierownik projektu LANCA 2.0., WZE S.A.
InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
mietek
piątek, 9 listopada 2018, 00:26

Służba więzienna ma środki. Są to strzelby gładkolufowe załadowane pociskami gumowymi typu chrabąszcz. Każdy funkcjonariusz ma prawo ustrzelić drona nad jednostką penitencjarną. Pal licho że te pociski wogóle się do tego nie nadają. Potrzebny byłby rój lub jakiś inny śrut.

Mnich
czwartek, 8 listopada 2018, 21:34

czyli niestandardowe częstotliwości i po lancy... :)

Tweets InfoSecurity24