Policjant zgubił broń służbową i amunicję

23 kwietnia 2021, 09:23
policja, p99, broń, fot. KPP świebodzin
Fot. KPP Świebodzin

Prokuratura w Gnieźnie prowadzi śledztwo w sprawie zagubienia przez funkcjonariusza policji broni służbowej wraz z amunicją. Postępowanie dyscyplinarne w tej sprawie wszczęła też policja, jednak jak poinformował redakcję InfoSecurity24.pl asp. szt. Krzysztof Socha z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, na tym etapie jest za wcześnie by określić jaka kara grozi policjantowi.

O zdarzeniu prokuratura została powiadomiona w poniedziałek. Według informacji lokalnego portalu gniezno24.com, broń wraz z amunicją została zagubiona przez funkcjonariusza komisariatu w Trzemesznie. Jak ustaliła redakcja InfoSecurity24.pl chodzi o pistolet P99 Walther oraz 16 sztuk amunicji parabellum 9mm.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak powiedział w środę, że śledztwo w sprawie wszczęła prokuratura w Gnieźnie. Jak mówił, "wykonano już wszystkie niezbędne czynności, jak przeszukania, oględziny ewentualnego miejsca zagubienia tej broni, celem zabezpieczenia śladów i dowodów w tej pierwszej fazie. Przesłuchano także świadków koniecznych dla sprawy". Wawrzyniak wskazał, że ze względu na charakter postępowania prokuratura z Gniezna najprawdopodobniej zwróci się do Prokuratury Okręgowej w Poznaniu celem wyznaczenia innej jednostki do prowadzenia tej sprawy.

Z informacji jakie InfoSecurity24.pl przekazał asp. szt. Krzysztof Socha z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, wynika, że w stosunku do policjanta wszczęte zostało postępowanie dyscyplinarne. Jak dodał asp. sztab Socha, "w dalszym ciągu trwają ustalenia realizowane przez Biuro Spraw Wewnętrznych Zarząd w Poznaniu na polecenie Prokuratury”. Funkcjonariusz, który zagubił broń i amunicję, ma 15-letni staż służby w formacji.

IS24/PAP

Reklama
Reklama

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 41
wiesiek
wtorek, 27 kwietnia 2021, 12:05

Ja rozumiem można zgubić odznakę albo legitymacje służbową ale broń to już czysty de......

...
poniedziałek, 26 kwietnia 2021, 21:24

Jak pisze mandaty za maseczki to mu nic nie zrobią.

Superglue
niedziela, 25 kwietnia 2021, 15:41

A dlaczego ja nie moglbym sobie paradowac z bronia

.
poniedziałek, 26 kwietnia 2021, 19:31

Kadry czekają...

Herr Flick
niedziela, 25 kwietnia 2021, 09:42

Zdarza się. Nie takie rzeczy człowiek gubi. Policjant, jeżeli nie ma na sobie kamizelki operacyjnej, na pasku nosi niemal całe wyposażenie: broń, kajdanki, gaz, radiotelefon, pałkę służbową, paralizator, itp. Jak ma starą, "skapciałą" kaburę, to nawet nie poczuje, jak np. przy wsiadaniu do radiowozu broń mu wypadnie. Ja kiedyś w ten sposób zgubiłem radiotelefon, ale szczęśliwie dla mnie udało mi się go w trawie na poboczu drogi odnaleźć i sprawa rozeszła się "po kościach", choć parę siwych włosów mi przybyło...

Pies
sobota, 24 kwietnia 2021, 21:57

Nie znacie okoliczności w jakich doszło do zagubienia to nie hejtujcie . Zapraszam do formacji,interwencji w stresie, niewyspania, przemęczenia to zobaczymy jacy będziecie mądrzy i nieomylni. Nie dokładajcie chłopakowi.

wtorek, 8 czerwca 2021, 17:28

Kto nie pracował lub nie pracuje nie kuma bazy i nie zakuma

wtorek, 8 czerwca 2021, 17:24

Święta racja pies emeryt

Gg
środa, 28 kwietnia 2021, 06:54

Zgadza się. Szkoda chłopaka. Jak by siedział za biurkiem to raczej by nie zgubił.

Superglue
poniedziałek, 26 kwietnia 2021, 09:29

Co to kogo obchodzi szkoda ze nie zgubili czolgu

Tweets InfoSecurity24