Straż Graniczna pochwaliła się nowymi "hybrydami"

3 stycznia 2019, 09:09
1-20401
Fot. Straż Graniczna
  • Straż Graniczna pochwaliła się nowymi pojazdami marki Toyota Auris oraz Toyota RAV 4, których wspólną cechą jest posiadanie napędu hybrydowego;
  • Osiem nowych "hybryd" ma być wykorzystywanych w rejonach, które na co dzień borykają się z problemem smogu, np. aglomeracje miejskie lub są objęte szczególną ochroną pod względem znaczenia dla przyrody, np. parki narodowe;
  • Pojazdy tego typu mają charakteryzować się przede wszystkim zmniejszoną emisją spalin.

W ramach modernizacji floty pojazdów należących do polskich służb mundurowych coraz częściej słyszymy o zakupach samochodów o napędzie hybrydowym czy jak ostatnio w Policji o napędzie całkowicie elektrycznym. Tym razem, to Straż Graniczna pochwaliła się wprowadzeniem do służby nowych hybrydowych pojazdów Toyota Auris i Toyota RAV4.

Dzięki dofinansowaniu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska funkcjonariusze Straży Granicznej mogą korzystać z ośmiu nowych, ekologicznych pojazdów o napędzie hybrydowym. Dokładniej, chodzi o sześć samochodów marki Toyota Auris oraz dwie Toyoty RAV 4 z napędem 4x4. Te ostatnie, z racji napędu 4x4 pozwalają na działania off-road, w trudnym terenie poza drogami utwardzonymi.

Straż Graniczna podkreśla, że wprowadzone do eksploatacji samochody hybrydowe wykorzystują technologie zwiększające wydajność energetyczną. Mowa jest chociażby o możliwości ładowania baterii poprzez odzyskiwanie energii z hamowania. Co więcej, tak ważna z perspektywy kwestii ekologicznych, emisja spalin jest zmniejszana także przez wyłączanie silnika spalinowego na postoju i włączanie go, tylko wtedy gdy jest potrzebny. Wskazuje się, że dodatkowo współpraca z silnikiem elektrycznym umożliwia utrzymywanie silnika spalinowego w stanie optymalnej wydajności.

image
Fot. Straż Graniczna

Podkreślając znaczenie zakupu, Straż Graniczna zwraca uwagę na to, że użytkowanie pojazdów o napędzie hybrydowym pozwoli na zintensyfikowanie patroli w miejscach zagrożonych występowaniem smogu oraz na terenach posiadających szczególną wartość przyrodniczą i krajobrazową. Nowe pojazdy funkcjonariuszy Straży Granicznej będą wykorzystywane przede wszystkim na terenie aglomeracji warszawskiej, krakowskiej, śląskiej, trójmiasta oraz w rejonach przygranicznych - powiat tatrzański, w tym obszar Tatrzańskiego Parku Narodowego, powiat hajnowski w tym obszar Białowieskiego Parku Narodowego, powiat augustowski, w tym teren objęty programem Natura 2000.

Straż Graniczna/jr

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 8
Maniek
wtorek, 8 stycznia 2019, 20:31

I bardzo dobrze, ze takie zakupili. Mimo ze nie ma na nich ulg to jednak hybrydowe są nisko-emisyjne. A toyota zna się na układach hybrydowych bo oni zapoczątkowali ten trend swoim priusem więc nie dziwene że kupili właśnie tę marke

As
piątek, 4 stycznia 2019, 12:25

Aurisy właśnie przestają produkować... Jest sens pchać się w to?

Mechanik
piątek, 4 stycznia 2019, 11:59

Mechanicy po oddziałach nie mogą się doczekać.

Marek
piątek, 4 stycznia 2019, 07:03

Wszystko fajnie ale według rządu hybrydy nie są eko.. tak samo jak lpg

Chor sztab. SG
piątek, 4 stycznia 2019, 03:52

Co za bzdura w BiOSG nie mamy na czym wykonywać podstawowych zadań SG. Żadnych sam.terenowych tylko bzdurne pajero albo toyoty które nigdzie nie siada w teren. Granicą to nie autostradą tam trzeba land rovera qada bo jak tego nie ma to chodzimy z buta jak w średniowieczu. Brawo PiS dziadostwo i tyle.

Tweets InfoSecurity24