Służba Więzienna pracuje nad wizerunkiem. Płk Fedorowicz: zauważamy pewne problemy z przyjęciem nowych kandydatów do służby [WIDEO]

8 kwietnia 2019, 12:00

„Rzeczywiście zauważamy już pewne problemy, na niektórych obszarach naszego kraju, z przyjęciem nowych kandydatów do służby. Na razie myślę, że nie jest to jakiś wielki problem, ale już widzimy niektóre miejsca czy też zakłady karne, gdzie mamy problem z naborem" – mówi w rozmowie z InfoSecurity24.pl, podczas Targów i Konferencji #WIĘZIENNICTWO2019 w Lublinie, Zastępca Dyrektora Generalnego Służby Więziennej płk Grzegorz Fedorowicz.

„Teraz jednym z najważniejszych punktów trwającej modernizacji, jest dla nas zmiana sytemu łączności (…) „W ubiegłym roku rozstrzygnęliśmy przetarg na cyfrowy system łączności (…) W tym roku będziemy realizować zakup urządzeń peryferyjnych, ponieważ poprzedni rok to był zakup systemu, zakup urządzeń głównych do jednostek penitencjarnych, natomiast musimy ten system łączności rozwijać. On rzeczywiście zmienia funkcjonowanie, poprawia jakość pracy samych funkcjonariuszy, ale też poprawia zarządzanie tym systemem” (…) jednym z elementów tego sytemu jest lokalizacja. Czyli jednym słowem widzimy, gdzie nasze pojazdy się poruszają, gdzie nasi funkcjonariusze się poruszają. (…) to jest system na miarę XXI wieku.

Płk Grzegorz Fedorowicz, Zastępca Dyrektora Generalnego Służby Więziennej

Jeśli chodzi o zwalczanie dronów nad jednostkami penitencjarnymi, to ten problem rzeczywiście się pojawia. Stajemy przez tymi wyzwaniami, ale nie posiadamy jeszcze sytemu do zwalczania tych zagrożeń. Między innymi takie targi służą temu byśmy takie sytemu poznali, zapoznali się z tym jak tego typu systemu funkcjonują i w przyszłości wyposażyli nasze jednostki penitencjarne w takie urządzenia.

Płk Grzegorz Fedorowicz, Zastępca Dyrektora Generalnego Służby Więziennej

 

Kwestia promocji Służby Więziennej jest dla nas bardzo istotna, bo na co dzień pełnimy swoją służbę >za wielkimi murami<. Jesteśmy jednak, jak sądzę, wśród młodych ludzi służbą >ostatniego wyboru<, w związku z tym nasze wysiłki zmierzają do promocji służby więziennej. Takie targi jak te, oprócz tego, że szukamy nowych rozwiązań (…) to drugim istotnym elementem jest promocja Służby Więziennej. Rzeczywiście zauważamy już pewne problemy, na niektórych obszarach naszego kraju, z przyjęciem nowych kandydatów do służby. Na razie myślę, że nie jest to jakiś wielki problem, ale już widzimy niektóre miejsca czy też zakłady karne, gdzie mamy problem z naborem.

Płk Grzegorz Fedorowicz, Zastępca Dyrektora Generalnego Służby Więziennej
InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 4
Tomek
sobota, 4 maja 2019, 20:14

W SW przydałoby się poprawić łączność. W dzień jak wszyscy biegają po oddziałach to żeby znaleźć inspektora/ wychowawce i psychologa to czasem trzeba z 15 minut szukać i nie zawsze kończy się to sukcesem. Voip fajny jak wszyscy są przy telefonie. To w idealnej sytuacji praktycznie się nie zdarzjacej. Każdy powinien mieć telefon lub lokalizator przy sobie. Żeby było wiadomo gdzie jest.

BylyGad
wtorek, 9 kwietnia 2019, 17:35

A co sie dziwic jak na reke tyle samo co kasjer albo jakis sklepikarz.. a tu jeszcze kazde swieta zawaline. Cierpi rodzina wolnego nie daja godziny wzrastaja i marna placa. To co sie dziwi jeden z drugim. Ludzi nie bedzis do tej sluzby..

Fun
wtorek, 9 kwietnia 2019, 08:43

Jaki wizerunek!Proszę odwiedzić AŚ lub ZK w kraju i zobaczyć jaka jest atmosfera wśród funkcjonariuszy.W Warszawie może tego kierujący SW nie widzą!!!

lois
sobota, 13 kwietnia 2019, 10:49

grzeja sedzenia na wysokich stolkach i nie widza co sie na dole dzieje.

Tweets InfoSecurity24