Służba Ochrony Państwa inwestuje w limuzyny

21 czerwca 2019, 08:54
Zrzut ekranu 2019-06-19 o 15.19.47
Fot. SOP
InfoSecurity24
InfoSecurity24

Służba Ochrony Państwa ogłasza kolejne zamówienia na samochody osobowe w ciągu ostatnich dni. Tym razem chodzi o pozyskanie 12 pojazdów, a w tym ośmiu limuzyn z minimalną mocą wskazaną na ok. 340 KM.

Służba Ochrony Państwa w ciągu ostatnich dni publikuje już trzecie ogłoszenie o zamówieniu dotyczące zakupu samochodów osobowych. W najnowszej publikacji informuje o potencjalnej dostawie pojazdów w ramach trzech części. Pierwsza z nich zakłada dostawę ośmiu samochodów osobowych, druga - dwóch samochodów osobowych 5-miejscowych, a trzecia - dwóch samochodów osobowych 5-miejscowych typu SUV.

Nie wiadomo na razie ile SOP zamierza wydać na kolejne pojazdy. Maksymalną cenę poznamy zapewnie przy okazji otwarcia ofert, czyli 22 lipca br. Co ciekawe, na składanie ofert potencjalni wykonawcy mają więcej mniej czasu niż w przypadku poprzednich zamówień na podobną liczbę samochodów. 

Jak wymaga SOP, samochody mają zostać dostarczone do 5 grudnia tego roku. Wszystkie muszą być fabrycznie nowe, nie starsze niż z 2019 roku. Jak zaznacza formacja w SIWZ, wymaga się, by samochody były objęte gwarancją bez limitu kilometrów, a dokładnie gwarancją mechaniczną na zespoły i podzespoły mechaniczne, elektryczne, elektroniczne bez limitu przebiegu kilometrów – min 24 miesiące, i max - 72 miesiące; gwarancją na perforację nadwozia - min 120 miesięcy; gwarancją na powłokę lakierniczą – min 24 miesięcy. Oferty ocenione zostaną również na podstawie ceny (waga - 60 proc.).

SOP bierze premium

Wymagania dla ośmiu samochodów osobowych, które formacja chce kupić w ramach pierwszej części zamówienia, robią wrażenie. Jak czytamy w załączniku do SIWZ, minimalna moc silnika to ok. 340 KM. Wymiary również wskazują na to, że będą to duże limuzyny z dźwiękoszczelnymi i termicznymi szybami, a także sztycami i gniazdami pod sztyce dla proporców na błotnikach przednich.

Co więcej, SOP chce, by siedzenia z tyłu były komfortowe, sterowane elektrycznie, podgrzewane i wentylowane. Dla pasażerów siedzących z tyłu dostępny ma być również schładzany schowek na napoje (lub lodówka), system multimedialny z TV i gniazdo zasilające 230V. Klimatyzacja ma być automatyczna czterostrefowa.

Formacja uzupełnia braki?

Jak wspomniano wyżej, to nie pierwsze ogłoszenie w ostatnim czasie dotyczące nowych samochodów dla SOP. 14 czerwca InfoSecurity24.pl informował, że formacja zamierza zakupić dziewięć samochodów osobowych oraz cztery samochodów osobowych powyżej 5 miejsc. Te pojazdy także mają zostać przekazane formacji do grudnia 2019 roku. Formacja może więc do końca roku pozyskać minimum 25 nowych samochodów różnego typu.

MR

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 8
frank
niedziela, 23 czerwca 2019, 16:59

w normalnym kraju takie informacje nie powinny byc utajnione...tak samo jak listy zagranicznych tajnych wspolpracowikow polskiego wywiadu...taki temat eie powinien pojawiac sie w jakichkolwiek mediach ...

22
niedziela, 23 czerwca 2019, 13:32

Może przy okazji kupią samochody pomocy technicznej, dźwigi i przyczepy nisko podłogowe do przewozu pojazdów " uszkodzonych w walce". :)

drobny
niedziela, 23 czerwca 2019, 13:09

Tylko 12 sztuk? Czy czasami nie szybciej ich nie tłuką niż zamawiają?

nick
sobota, 22 czerwca 2019, 00:23

Chcę zauważyć ,że SOP nie potrafi jeżdzić limuzynami i notorycznie je rozbija.To zbyt wiele kosztuje podatnika.Najpierw niech się wyszkolą w prowadzeniu limuzyny u producenta tych pojazdów a potem dopiero kupują

Kpt. Żbik
piątek, 21 czerwca 2019, 20:56

A my za to zapłacimy. Oczywiście wybiorą niemieckie audice lub bmy nie zważając na to, że kupują od wroga.

Wachmistrz Soroka
poniedziałek, 24 czerwca 2019, 11:02

Jakiego wroga człowieku to nie międzywojnie. Teraz to po prostu konkurent jakich wielu w koncercie mocarstw.

Tweets InfoSecurity24