Rusza produkcja nowego amerykańskiego poduszkowca

19 listopada 2014, 12:19

Koncern Textron rozpoczął produkcję nowego poduszkowca dla amerykańskiej marynarki wojennej, który ma zabezpieczyć transport na brzeg piechoty morskiej z okrętów desantowych.

Nowa jednostka oznaczana jako SSC (Ship to Shore Connector) ma być zbudowana w zakładach Textron Inc. w Nowym Orleanie. Wcześniej amerykańska marynarka wojenna zaakceptowała projekt, przygotowano odpowiednie materiały i sprawdzono gotowość do uruchomienia produkcji.

Nowe jednostki mają zastąpić coraz bardzie wysłużone i zbliżające się do końca swojej eksploatacji poduszkowce LCAC (Landing Craft, Air Cushion). W porównaniu do swoich pierwowzorów SSC będą wykorzystywały więcej odpornego na korozję aluminium oraz kompozytów (szczególnie w systemie napędowym), co ma zmniejszyć koszty eksploatacji oraz nowej konstrukcji, lżejszą kurtynę wytwarzającą poduszkę powietrzną.

Zakłada się, że nowy poduszkowiec ma być zdolny do transportu 74 ton ładunku z prędkością ponad 35 w. Oblicza się, że miejsce na pokładzie pozwali na zabranie 145 w pełni wyekwipowanych Marines.

Obecne plany przewidują zbudowanie 73 jednostek SSC.

KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Hellboy
środa, 19 listopada 2014, 20:06

Hooah !!!

antyUSA
czwartek, 20 listopada 2014, 11:42

Kolejny dowód na imperialistyczną politykę USA. Do obrony tego nie potrzebują.

Tweets InfoSecurity24