Rosyjsko-serbsko-białoruskie ćwiczenia przy granicy z Polską

6 czerwca 2017, 19:03

Ponad 100 jednostek sprzętu wojskowego oraz ponad 800 żołnierzy z Białorusi, Rosji i Serbii bierze udział w manewrach „Słowiańskie braterstwo-2017”, które rozpoczęły się we wtorek pod Brześciem. 

O rozpoczęciu manewrów poinformowała służba prasowa białoruskiego ministerstwa obrony, którą cytuje państwowa agencja BiełTA.

Czytaj więcej: Serbsko-rosyjskie braterstwo. Militarne zbliżenie Moskwy i Belgradu

 

Żołnierze białoruskich Sił Operacji Specjalnych, rosyjskich wojsk powietrzno-desantowych i serbskiej Brygady Specjalnej będą wspólnie wykonywać zadania związane z walką z terroryzmem. Manewrami, które będą trwać do 15 czerwca, kieruje generał Wadzim Dzianisienka, dowódca białoruskich Sił Operacji Specjalnych. Miejscem manewrów będzie poligon "Brzeski" i rzeka Muchawiec w rejonie brzeskim.

Są to już trzecie ćwiczenia „Słowiańskiego Braterstwa”. Poprzednie, w 2016 roku, odbyły się w Serbii, a dwa lata temu żołnierze ćwiczyli w Rosji na poligonie pod Noworosyjskiem.

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 12
thor
środa, 7 czerwca 2017, 01:22

Nie no panowie TU TEŻ Olgino szaleje. To już robi się ŻENUJĄCE, Kużwa russkie wek z polskich forów. Tu nie polityka a wiedza się liczy. W tych tematach wypadacie słabo więc proszę nie ośmieszajcie się i wypierdalaj....cie za Bug.

Tweets InfoSecurity24