Resort przedłuża zawieszenie kształcenia na uczelniach służb

27 kwietnia 2020, 12:57
wspol
Fot. Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie, Facebook

Szef resortu spraw wewnętrznych i administracji przedłużył czasowe ograniczenie funkcjonowania uczelni służb państwowych w związku z pandemią koronawirusa. Na razie termin ten przedłużono do 24 maja br. 

Uczelnie, o których mowa, to oczywiście Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie oraz Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie. Rozporządzenie w życie wchodzi 27 kwietnia. 

Ograniczenie funkcjonowania uczelni przez zawieszenie kształcenia dotyczy zarówno studiów, studiów podyplomowych oraz w innych formach. Zajęcia mogą być w tym okresie realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, niezależnie od tego, czy zostało to przewidziane w programie tego kształcenia. 

Dokument z 24 kwietnia zmienia również treść ustępu dotyczącego weryfikacji osiągniętych efektów uczenia. Wcześniej mówił on po prostu o tym, że może się ona odbywać poza siedzibą uczelni, "z wykorzystaniem technologii informatycznych zapewniających kontrolę przebiegu weryfikacji osiągniętych efektów uczenia się oraz jego rejestrację". Resort dodał, że dotyczy to "w szczególności przeprowadzenie zaliczeń i egzaminów kończących określone zajęcia oraz egzaminów dyplomowych". 

Przypomnijmy, że rozporządzenie zawieszające naukę na WSPol oraz SGSP od 12 do 25 marca dodawało wyjątek, który zakładał, że kształcenie będzie kontynuowane na kierunku Nauka o Policji w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Przepis nie pojawił się już jednak w kolejnych dokumentach dotyczących sprawy. Jak tłumaczył wtedy w rozmowie z InfoSecurity24.pl insp. Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy komendanta głównego policji, "na chwilę obecną w szkołach policyjnych - z zachowaniem wszystkich rygorów bezpieczeństwa zdrowotnego - pozostali funkcjonariusze objęci szkoleniem podstawowym". Jak dodawał, "policjanci ci jak najszybciej muszą opanować minimum wiedzy policyjnej i uzyskać podstawowe uprawnienia, aby wykonywać czynności policyjne, w obecnej sytuacji związane chociażby z zadaniami tzw. specustawy, wspierając czy zastępując policjantów w terenie".

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Soyers
poniedziałek, 27 kwietnia 2020, 20:33

Co w końcu z szkoleniem podstawowym. Przez ten cały okres mogli by organizować zajęcia online i byśmy mogli normalnie pracować.. Lekcje i tak przeprowadzają głównie z prezentacji. Później będziemy odrabiać kilka miesięcy przez brak zdecydowania i kisić się jeden na drugim jak wejdzie rekrutacja zawieszona

Temaa
poniedziałek, 27 kwietnia 2020, 23:32

Masz pełną rację do końca szkolenia tak blisko a teraz nie sposób będzie nadrobić tak olbrzymiej ilości materiału jak przyjdzie do końcowych i będzie trzeba znów się wdrażać w rytm to słabo będzie

Tweets InfoSecurity24