Polskie samochody dla norweskiej straży

3 października 2016, 14:00
Fot. WISS
Fot. WISS
InfoSecurity24
InfoSecurity24

Cztery pojazdy specjalne, wyprodukowane przez bielską firmę WISS, trafiły do norweskiej straży pożarnej. Firma nie ujawnia szczegółów finansowych kontraktu.

Polska firma WISS Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych wykonała i dostarczyła zagranicznym kontrahentom cztery samochody specjalne szybkiego reagowania, zbudowane na podwoziu Mercedesa-Benz Vito. Samochody powstały w kooperacji z niemiecką firmą produkcyjną Thoma, która od zeszłego roku wchodzi w skład Grupy WISS. Pojazdy wyposażone zostały m.in w agregat wysokociśnieniowy ze stulitrowym zbiornikiem wody, podstawowy sprzęt ratowniczo gaśniczy i podstawową armaturę wodną. Na wyposażeniu znalazły się również wentylator oddymiający, kamera termowizyjna oraz system ostrzegawczy Federal. Na wysuwanej ścianie sprzętowej zostały natomiast zamontowane urządzenia hydrauliczne.

Produkty bielskiej firmy trafiają do odbiorców na całym świecie. Do tej pory z polskich aut korzystają m.in. strażacy w Niemczech, Rumunii, Bułgarii, Maroku, w Czechach i na Słowacji.

Thoma WISS GmbH to niemiecka firma produkcyjna działająca od 1987 roku, która stała się częścią Grupy WISS w maju 2015r. Na początku swojej działalności Thoma prowadziła naprawę samochodów pożarniczych, żeby później przejść także do produkcji pojazdów ratowniczo – gaśniczych i specjalnych.

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 4
ukulele
poniedziałek, 3 października 2016, 17:57

No faktycznie, Mercedes -Benz Vito to znany w całej Europie polski samochód od polskiego producenta

Dariusz
poniedziałek, 3 października 2016, 20:27

he he he.... alem sie usmial.... swietny komentarz. GLUPOTA redaktorow smieszy mocniej..

efe
poniedziałek, 3 października 2016, 19:19

Ten samochód/platforma nie stanowi pewnie nawet 10% wartości całego pojazdu.

Barnaba
poniedziałek, 3 października 2016, 19:18

A czy jak ja kupię kilka gołych dostawczaków Merca, VW czy innego Fiata, na pace zabuduję skrzynki na narzędzia, i następnie sprzedam je szwagrowi, to również będę mógł się nazwać producentem samochodów ?

Tweets InfoSecurity24