Polska szansa w strażackim przetargu w Mongolii. Wsparcie rządu

24 kwietnia 2018, 14:52
straz man
Zdjęcie ilustracyjne. FOT. KMPSP.GDYNIA.PL

Mongolska administracja rządowa ogłosiła przetarg na dostawę pojazdów oraz wyposażenia na potrzeby straży pożarnej. Postępowanie jest szansą dla polskich producentów, gdyż wpisuje się w realizację polsko-mongolskiej umowy o udzieleniu kredytu w ramach pomocy wiązanej.

Wspomniany przetarg na dostawę wyposażenia dla mongolskiej straży pożarnej ogłosiła 4 kwietnia br. tamtejsza Narodowa Agencja ds. Zarządzania Kryzysowego. Zamówienie dotyczy dostarczenia wyposażenia i pojazdów dla straży pożarnej republiki Mongolii.

Wartość przedmiotu przetargu nie może przekroczyć 3 mln euro. Zainteresowane ubieganiem się o realizację kontraktu polskie podmioty mają czas na składanie ofert do dn. 4 maja 2018 r. Oferty te powinny pozostać ważne przez 45 dni od momentu ich otwarcia.

Więcej szczegółów dotyczących tego postępowania można znaleźć na stronie internetowej polskiego Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Wpisuje się ono bowiem w realizację umowy pomiędzy rządem RP a rządem mongolskim o udzieleniu kredytu w ramach pomocy wiązanej. Stanowi więc szanse dla polskich firm dostarczających sprzęt specjalny.

Umowa między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Mongolii o udzieleniu kredytu w ramach pomocy wiązanej została podpisana w Ułan Bator dnia 9 maja 2017 r. Zgodnie z artykułem 1. tej umowy polski rząd zobowiązał się do udzielenia Mongolii kredytu w wysokości do 50 mln euro na finansowanie projektów w dziedzinie modernizacji rolnictwa, infrastruktury, edukacji oraz ochrony środowiska.

Kredyt udzielony przez Polskę rządowi Mongolii ma być w całości przeznaczony na finansowanie wartości kontraktów na dostawę towarów i usług z Rzeczpospolitej Polskiej do Mongolii. Podpisanie umowy miało na celu wsparcie rozwoju gospodarczego azjatyckiego partnera i pogłębienie współpracy gospodarczej pomiędzy oboma krajami.

KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Wojak
środa, 25 kwietnia 2018, 02:08

3 mln euro?? To na ile szt ten kontrakt? 12 wozów?? Ktos rzuca ochlapy a my z tego mamy radosc. Gdyby to bylo zamowienie na 100 wozów... Ale ...

Polak
wtorek, 24 kwietnia 2018, 19:12

Jeszcze jednych kredytow za prl nie posciagali a nowe rozdają. Tak jakby nadwyzka i długów nie było. Gdzie jest wsparcie z usa na zbrojenia jak sa tak dobre stosunki gdzie izrael dostaje zawrotne sumy.Nam daje sie za to ustawe w usa aby zydzi mogli ubiegac sie o roszczenia gdzie 1960 roku polska im wszystko zaplaciła i jest nawet dowód w ustawie amerykanskiej.J widac tu działania naszego wodza z korzeniami z odesy i nie wiadomo juz czy słuzy dla polski czy swoich braci izraela.Jak by nie patrzec to cała trója czołowych rzadzacych ma korzenie izraelskie.

Reklama
Tweets InfoSecurity24