Policja odzyskała mienie o wartości 1,2 mld złotych

27 października 2017, 13:49
policja

Od stycznia do września tego roku, policja zabezpieczyła mienie o łącznej wartości 1,2 mld zł. Osiągnięcie takiego wyniku było możliwe dzięki kwietniowej nowelizacji kodeksu karnego. Jak przekonuje MSWiA wartość mienia objętego zabezpieczaniem majątkowym w skali kraju jest jeszcze wyższa, gdyż przedstawione dane nie obejmują innych służb zaangażowanych w prowadzenie śledztw i dochodzeń.

W kwietniu tego roku w życie weszła nowelizacja ustawy Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw. Nowe przepisy wprowadziły do polskiego prawa karnego materialnego, procesowego i wykonawczego zmiany poprawiające efektywność mechanizmów służących pozbawianiu sprawców przestępstw korzyści osiągniętych z popełnienia czynów zabronionych tzw. konfiskatę rozszerzoną. Regulacja ta wprowadziła również zmiany w ustawie o Policji umożliwiające skuteczne pozyskiwanie informacji od podmiotów zewnętrznych.

Jak zauważa MSWiA w okresie od stycznia do września policjanci zabezpieczyli mienie o łącznej wartości ponad 1,2 miliarda zł. Dla porównania np. w ciągu trzech lat (2010-2012) Policja zabezpieczyła mienie o wartości 1,69 mld zł.

DM/MSWiA

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
anakonda
sobota, 28 października 2017, 14:44

ten tekst to troche takie masło maślane- policjanci zabezpieczyli mienie o wartosci 1.2mld ale w skali kraju to zabezpieczenie jest duzo wieksze .Nasuwa sie wiec pytanie w jakiej skali jest to zabezpieczenie ? województwa miasta regionu ?Prosze o sprostowanie autora tekstu tak abyśmy mogli ocenic realnie wartosc zabezpieczeń na poczet próby wyłudzenia vat prosze też o wujaśnienie czym skutkuje takie zabezpieczenie bo jak narazie to nazewnictwo goni nazewnictwo a efekt niewiadomo jaki.

władysław
niedziela, 29 października 2017, 12:53

jeszcze niech sie wezmą za firmy krzaki porejestrowane na małżonków którzy pracują aby nie płacić ZUSu !!!!!!! szczególnie w budowlance

Kiks
piątek, 27 października 2017, 15:46

A ile nie odzyskali? Ilu cwaniaków posiada w tym kraju spory majatek pochodzący z przestępstw? Ile tzw. polityków obraca takimi pieniędzmi? Nie bądźmy naiwni.

Tweets InfoSecurity24