Policja kupuje granaty

9 lipca 2018, 12:34
Policja, SPAP, fot. policja.pl
fot. policja.pl

Za pośrednictwem Suplementu do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej Komenda Głowna Policji poinformowała o chęci zakupu ponad 1000 sztuk granatów. Zmówienie podzielone zostało na pięć części, a wyłoniony w postępowaniu oferent będzie musiał zrealizować zamówienie do 20 grudnia 2018 roku.

Można śmiało stwierdzić, że Policja w ostatnim czasie kupuje często i dużo. Przetargi na amunicję, samochody, broń ogłaszane są niemal codziennie. Tym razem KGP szuka dostawcy granatów typu NICO lub o porównywalnych parametrach w konfiguracjach jedno-, sześcio- i dziewięciodetonacyjnych. Łącznie do policjantów trafić może nawet ponad 1000 sztuk granatów oraz prawie 1300 zapalników wymiennych do granatów treningowych.

W ramach zadania pierwszego, KGP chce kupić 287 sztuk granatów hukowo-błyskowych jednodetonacyjnych z opcją rozszerzenia zamówienia o kolejne 92 sztuki. Zadanie drugie przewiduje dostawę 373 sztuk granatów hukowo-błyskowych sześciodetonacyjnych, a w ramach trzeciej części zamówienia Policja oczekuje dostarczenia 461 sztuk dziewięciodetonacyjnych granatów hukowo-błyskowych z możliwością opcjonalnego rozszerzenia zamówienia o 50 sztuk.

Zadanie czwarte i piąte dotyczą granatów ćwiczebnych. Policja chce kupić 14 granatów treningowych wielokrotnego użytku (skorupa) oraz 1 293 sztuki zapalników wymiennych do granatów treningowych.

Zamówienie musi zostać zrealizowane, we wszystkich pięciu częściach, do 20 grudnia 2018 roku. Oferty w toczącym się postępowaniu można składać do 17 sierpnia 2018 roku.

Granaty hukowo-błyskowe w Policji używane są przede wszystkim przez jednostki antyterrorystyczne.

DM

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Ixi
poniedziałek, 9 lipca 2018, 21:55

Uwielbiam artykuły o \'strategicznych\' zakupach dla służb typu granaty, amunicja, samochodowe gaśnice czy onuce... W kontekście informacji o kupowanych samolotach, okrętach i rakietach przez inne państwa, czyta się to z politowaniem

Tweets InfoSecurity24