Poczta Polska będzie realizować usługi dla MSWiA i KGP. Podpisano nową umowę o współpracy

8 października 2021, 16:10
poczta polska
Fot. Poczta Polska/Facebook

Poczta Polska po raz kolejny zawarła umowę z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendą Główną Policji, obejmującą świadczenie usług listowych, paczkowych oraz kurierskich. Nowa umowa obowiązuje od początku października do końca września 2025 r., a jej całkowita wartość przekracza 166 mln zł.

Jak podkreśla Poczta Polska, rozbudowana struktura organizacyjna klienta to wyzwanie zarówno pod względem logistycznym, jak i wdrożeniowym: począwszy od rewirów i rejonów dzielnicowych oraz posterunków, przez komisariaty, komendy miejskie, powiatowe i wojewódzkie, kończąc na komendzie głównej to ponad 1300 jednostek w całym kraju. Każda z jednostek posiada unikalną specyfikę i oczekiwania, które należy uwzględnić w realizowanej usłudze. Na rzecz obsługi jednostek Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji i Komendy Głównej Policji, w panelu "Elektroniczny Nadawca", Poczta Polska utworzyła kilka tysięcy kont użytkowników, którzy korzystając z funkcjonalności programu, będą przygotowywać i nadawać przesyłki. 

"Klient w ciągu 12 miesięcy nadał kilka milionów przesyłek, w tym również z usługą EPO" – komentuje Andrzej Bodziony, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej. Elektroniczne Potwierdzenie Odbioru (EPO) zastępuje Zwrotne Potwierdzenia Odbioru w formie papierowej. Usługa jest realizowana zarówno dla klientów instytucjonalnych jak i komercyjnych. Świadczenie EPO stanowi alternatywę dla tradycyjnej formy pokwitowania faktu otrzymania listu poleconego. Poczta Polska świadczy usługę z wykorzystaniem tabletów przy użyciu dedykowanej aplikacji "Mobilny Listonosz". W ramach tego projektu listonosze w całym kraju otrzymali ponad 40 tys. tabletów podłączonych do Internetu, dzięki którym EPO udostępniane jest nadawcy w czasie rzeczywistym. 

Korzystanie z Elektronicznego Potwierdzenia Odbioru możliwe jest poprzez integrację systemu teleinformatycznego nadawcy z systemem nadawczym Poczty Polskiej (EN) lub bez integracji systemowej poprzez pobieranie przez nadawcę informacji o EPO dla danej przesyłki za pośrednictwem EN. 

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 13
Uzi
niedziela, 10 października 2021, 12:45

To może teraz "Przepisy siostry Anastazji" w każdym radiowozie???

...
poniedziałek, 11 października 2021, 00:40

Który jeżdżą dzielnicowi dostarczać pocztę do różnych instytucji bo tak taniej. A ich robota leży.

...
poniedziałek, 11 października 2021, 17:03

Oj tam, oj tam. Ważne, żeby umowa była podpisana. Jakieś tam usługi się wymyśli i zapłaci.

Misza
sobota, 9 października 2021, 15:12

Łapa łape myje państwówka dla państwówki...haha...co za news!!!haha bałwaneria

Kapucynka
sobota, 9 października 2021, 14:24

Nic nowego...Poczta Polska od lat realizuje te zadania....

Bohdan
sobota, 9 października 2021, 13:25

Znów ratują dziadów z naszej kasy

Bohdan
sobota, 9 października 2021, 13:23

Znów kasa na ratowanie dziadów

Tweets InfoSecurity24