Ofensywa PSL w służbach specjalnych

9 lipca 2014, 17:08
InfoSecurity24
InfoSecurity24

DOTYCZY:


PSL wykorzystuje obecny kryzys rządowy do próby uzyskania realnych wpływów w służbach specjalnych. Według informacji do jakich dotarł Defence24.pl Ludowców interesuje nie tylko stanowisko wiceszefa ABW, ale także - jak twierdzą dwa niezależne od siebie źródła- „uzyskanie realnej możliwości wglądu w działania podejmowane przez CBA”.

W ostatnim czasie PSL zaczął dość wyraźnie formułować oczekiwania, w tym personalne, co do funkcjonowania służb specjalnych, ze szczególnym uwzględnieniem ABW i CBA. Skąd wynika to nagłe zainteresowanie?

PSL chce odzyskać utracone wpływy w ABW po tym jak jesienią 2012 roku ze stanowiskiem wiceszefa służby pożegnał się Zdzisław Skorża – zaufany człowiek Waldemara Pawlaka. Dziś koalicjant najwyraźniej chce powrócić do tego pomysłu, przede wszystkim po to, aby choć trochę orientować się w tym, co dzieje się na Rakowieckiej 2a. Tym bardziej, iż w polityce nadchodzi gorący okres trzech kampanii wyborczych a to sygnał, iż różne informacje mogą zacząć funkcjonować w obiegu publicznym.

Nieoficjalnie wiadomo, że wiceszefem ABW miałby zostać „radca prawny z Krakowa”, który nie miał dotychczas żadnych związków ani doświadczeń w pracy ze służbami. Według naszych rozmówców PSL badał także możliwość wpływu na obsadę jednego z kierowniczych stanowisk w CBA. Stało się to szczególnie ważne po tym, jak CBA zaczęło się poważnie interesować podkarpackimi związkami niektórych polityków samorządowych i biznesmenów z jednym z liderów PSL oraz przetargami w energetyce.

Na razie pierwszym konkretnym ruchem personalnym świadczącym o powrocie PSL do gry o wpływy w służbach specjalnych jest powołanie Zdzisława Skorży jako eksperta w komisji ds. służb specjalnych.

Maciej Sankowski

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Flanker
środa, 9 lipca 2014, 19:07

Jeśli to ten "radca prawny z Krakowa" który doradzał "gangowi kantorowców" w wyłudzaniu nieruchomości, to zapewniam, że jak najbardziej miał związki i doświadczenie "w pracy ze służbami", przynajmniej w czasach PRL a i w III RP był często widywany w naszych centralach handlu bronią... :-)))

Tweets InfoSecurity24