Nowe mundury policyjne na Europoltech 2019 [FOTO]

8 maja 2019, 15:44
IMG_3454
Fot. Maciej Szopa
InfoSecurity24
InfoSecurity24

Podczas pierwszego dnia odbywających się w Warszawie targów Europoltech 2019 organizatorzy i wystawcy przygotowali liczne atrakcje. Pokazywano najnowszy sprzęt i wyposażenie służb mundurowych, goście mogli również obejrzeć pokaz nowych mundurów policyjnych.

Jedną z najbardziej widowiskowych atrakcji pierwszego dnia targów Europoltech 2019 był pokaz nowych wyjściowych mundurów policyjnych, zaprezentowanych po raz pierwszy w marcu tego roku. Nowe umundurowanie dla Policji, jak podkreślają jej przedstawiciele, wpisuje się w obchody setnej rocznicy powstania Policji Państwowej, a wzory i kolorystyka nowych uniformów nawiązują do tradycyjnego umundurowania policyjnego z okresu przedwojennego. Jak podkreśla KGP zarówno materiały, jak i krój są całkowicie nowoczesne - mundur ma bowiem być zarówno wygodny, jak i funkcjonalny. Elementami w sposób oczywisty nawiązującymi do tradycji są dodatki.

Prezentowane mundury przeszły już konsultacje, trwa obecnie ich testowanie. Przewiduje się, że wszyscy funkcjonariusze otrzymają nowe sorty w ciągu pięciu do sześciu lat.

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 4
Tomek
piątek, 10 maja 2019, 14:08

Przypominam że policja chociaż ma te mundury bo WP od kilku lat mundurów niedostaje

Arek
piątek, 10 maja 2019, 00:50

Do chwili obecnej nie ma ukompletowanych 1 granatowych mundurów jak i ćwiczebnych granatowych.poza tym takie wynalazki jak: granatowa czapka zimowa teletubiś lub buty niskie z kilogramową podeszwą olejoodporną ,czy polar z odpinanymi rękawami których odpinania rozporzadzenie nie obejmuje powinny być zmienione. Do ćwiczebnego aby był caloroczny potrzebny jest softshell z kapturem...cos jak couguar helikona

Arkadia
czwartek, 9 maja 2019, 10:06

Na europoltech jest prezentacja nowej wersji oklejania pojazdów policji taśmą odblaskową drogową odblaskową zieloną np. na wzór policji UK,AUSTRALI... DOBRZE się to prezentuje ,jest nowoczesne , ułatwia rozpoznawalność służb i znacznie poprawia bezpieczeństwo.dziwi mnie fakt że polskie służby boją się zmian w pisowni ,,Policja,, na napis pochyły...który kojarzy się z dynamiką...nowoczesnością...jak by ,,rozmyciem przy szybkości działania,,.to samo dotyczy samolotów rządowych.zamiast malowanie jak np.LOT na 100lecie niepodleglości w piękne zawijane motywy to trzymanie się kurczowo banalnie prostej czcionki i pasów rodem PRL jak z pudełka zapałek.Przykład nowoczesności malowanie śmgłowców LPR a np.Sokołów SAR...Gopr.Proste napisy Policja ...Straż Graniczna...nie pasują do nowoczesnego stylu oklejania taśmami odbaskowymi.każdemu kojarzą się z czcionką ,,milicja,,, ,,ormo,. Polskie służby i firmy sektora slużbowo-militarnego ,,boją się,, nowoczesności uznając to jako gadżet a nie coś do dodaje dynamiki...nowoczesności..respektu i poprawia warunki pracy. .Doskonale wiedzą o tym Amerykanie.Sprawa dotyczy właśnie np.malowania...stosowania lamp led itd.raczkujemy dopiero...a technologia jest już ładych kilkanaście lat...zawsze niestety jesteśmy w tyle.Idąc na warsztat i prosząc o prostą ampe led w nieoznakowaych autach na tył i przód szyby patrzą na ciebie jak byś prosił o robocopa na stan...a diody led w kolorach osłon bezbarwnych lub dymionych-co kamufluje obecność świateł (świecące na niebiesko czerwono biało ) to obecnie niski koszt-każdy produkuje baze led w Chinach i w technologi led pobilii oni Usa (przykład Magite lub Surefire które zostały w tyle kilkanaście lat temu po bumie nowoczesnych chińskich diod led np.za firmami Fenix,Slarforce,Olight).Dalej pokutuje wyjmowany w pościgu kogut na kablu rysujący dach,ograniczający szybkie założeniengo i wyjście z auta ...i ten świszczący wiatr zagłuszający rozmowę w stacji w trakcie jazdy na sygnale.niemówiąc o bólu oczu i głowy w trakcie poruszania się w kolumnie na długiej trasie.

Bolo
środa, 8 maja 2019, 21:28

Pierwsze egzemplarze może i będą z dobrych materiałów tak jak było w przypadku aktualnego umundurowania. Pierwsze egzemplarze były naprawdę ok. A teraz lipa z plastiku...

Tweets InfoSecurity24