Nowe konie Straży Granicznej w Bieszczadach

1 lutego 2015, 10:39
fot. Dariusz Delmanowicz/Straż Graniczna
fot. Dariusz Delmanowicz/Straż Graniczna
fot. Dariusz Delmanowicz/Straż Graniczna
fot. Dariusz Delmanowicz/Straż Graniczna

Do służby w Straży Granicznej trafiły nowo zakupione konie, które do 6 lutego będą szkolić się do służy w Bieszczadach.

Aby móc służyć w trudnych warunkach jakie czekają je na bieszczadzkich szlakach, konie musiały sprostać ostrym kryteriom naboru. Dotyczyło to m.in. ich doskonałego stanu zdrowia, kondycji, zrównoważonego charakteru, odpowiedniego wieku - od 3 do 5 lat. Szkolenie prowadzi hipolog z Bieszczadzkiego OSG oraz instruktorzy jazdy konnej.

Konie, oprócz ćwiczeń na ujeżdżalni i w terenie, przyzwyczajane są do pracy w patrolu, prowadzenia pościgu, a także transportu i zabezpieczania imprez masowych. Ponadto są oswajane z hukiem wystrzałów z broni palnej. Czeka je służba w trudnych bieszczadzkich warunkach, na szlakach do których nie mają dostępu pojazdy mechaniczne. Będą również operować na terenach ekologicznie chronionych w Bieszczadzkim Parku Narodowym.

Łącznie Straż Graniczna na Podkarpaciu ma dziewięć koni. Bieszczadzki okręg jest jedynym w Polsce, który wykorzystuje je w służbie granicznej - informuje Straż Graniczna.

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 15
zoza
wtorek, 3 lutego 2015, 02:25

Dokupic 40 l przem - zyka 49% polskiej produkcji i konie zobaczą nocą a do tego bedzie HiT-Tech polskiego monu i zbrojeniowki

IHA
niedziela, 1 lutego 2015, 12:17

Czy ktoś sprawdził co się stało z końmi które SG w Bieszczadach przejęła kilka lat temu? Pewnie poszły na rzeź . Kilka pięknych koni należących do SG poniewierało się po ośrodkach w okolicach Ustrzyk D. Jakoś nie widziałem zainteresowania Straży Granicznej używaniem tych zwierząt , czy nawet dobrą opieką..

Kasia
niedziela, 1 lutego 2015, 12:15

Dlaczego tylko jeden koń ma zimowy kamuflaż?

ziom
niedziela, 1 lutego 2015, 12:08

To też w ramach programu modernizacji technicznej. Znaczy się, starych koni już nie dało się modernizować do nowego pakietu ;)

DoDo
niedziela, 1 lutego 2015, 12:08

Ciekawe czy przy wyborze konkretnych koni brany był pod uwagę , wymóg zachowania pływalności ;-)

Tweets InfoSecurity24